کمبود خواب و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

خواب ناکافی باعث از دست رفتن حافظه و اختلال حواس می گردد.
خواب ناکافی باعث از دست رفتن حافظه و اختلال حواس می گردد.

خواب ناکافی باعث از دست رفتن حافظه و اختلال حواس می گردد. این بدین معنی است که ما میتوانیم با این مشکل مبارزه کرده و از بروز این شرایط جلوگیری کنیم.

تحقیقات جدید نشان می دهد که بیماری آلزایمر مانند یک پازل پیچیده به نظر می رسد و خواب ناکافی نقش مهمی را به عنوان قطعه گمشده این پازل ایفا می کند و می تواند منجر به بروز بیماری مغزی و اختلال حواس گردد.

دانشمندان دریافتند پروتئینی که سبب بروز بیماری آلزایمر می گردد و امروزه بعنوان بتا-آميلوئيد (پروتئين شفاف و موم مانند كه از فساد نسج هاى بدن حاصل مي شود) شناخته می شود، همچنین ممکن است که در خواب افراد اختلال ایجاد کند و مانع انتقال خاطرات و افکار از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت شود.

Alzheimers-Disease

در سالهای اخیر، مطالعات فراوانی در جهت پی بردن بدین نکته که آیا ارتباط مستقیمی میان کیفیت خواب، پروتئین بتا-آميلوئيد، حافظه و بروز بیماری آلزایمر  وجود دارد یا خیر، صورت گرفته است. مطالعات نشان میدهد که رسوب و ته نشست پروتئین بتا-آميلوئيد موجب اختلال خواب و در نهایت آشفتگی فرد بیمار و از دست رفتن حافظه میگردد.

افراد میانسال و کهنسال بیشتر در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند.
افراد میانسال و کهنسال بیشتر در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند.

پروتئین بتا-آميلوئيد به طور طبیعی در مغز افراد سالم یافت می شود، اما در هنگام خواب عميق و در طی یک فرآیند طبیعی این پروتئین ها به طور کامل از مغز افراد پاک می شوند. زمانی که دوباره شروع به تولید و تکثیر می کنند، فرد بتدریج دچار بیماری آلزایمر و اختلالات خواب می شود. به منظور یافتن این ارتباط، محققان 26 نفر از افراد بالغ و بزرگسال در رده سنی بین 65 تا 81 سال را که تاکنون به هیچ کدام یک از بیماری زوال عقل یا … دچار نشده بودند،  مورد بررسی و آزمایش قرار دادند. همه اشخاص مورد آزمايش در معرض توموگرافی (عكس بردارى با اشعه ى مجهول ) و تابش الکترون مثبت قرار گرفتند تا در همان مراحل اولیه آزمایش میزان تجمع پروتئین بتا-آميلوئيد مورد سنجش قرار بگیرد.  بعد از آنها خواسته شد که 120 واژه را به خاطر بسپارند تا محققان میزان عملکرد ذهن و مغز آنها را  در یادآوری کلمات مورد بررسی و سنجش قرار دهند.

در آن شب، اشخاص مورد آزمایش تحت یک آزمایش کنترل شده به یک خواب عمیق 8 ساعته رفتند و صبح روز بعد برای بار دیگر از آنها خواسته شد که کلماتی که در روز گذشته به خاطر سپردند بیان کنند، حال آنکه آنها تحت اسکن مغزی قرار داشتند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *