درمان خانگی افسردگی

انواع درمان های افسردگی و درمان افسردگی در منزل

 

من دکتر مصطفی امیری هستم و اینجا در مورد درمان خانگی افسردگی برای شما صحبت می کنم.

بطور کلی پدیده افسردگی بسیار پیچیده است و در عین حال بسیار ساده است.

افسردگی یک یا دو دلیل ندارد و حتی میتوان گفت دلایل و عوامل تاثیر گذار روی افسردگی اینقدر زیاد است که اگر کسی بخواهد دنبال دلیل افسردگی باشد احتمالاً تا آخر عمرش باید بدود و در نهایت هم به چیزی که می خواهد، نمی رسد.

اپروچ های استاندارد درمانی شامل دارو درمانی، شناخت – رفتار درمانی و روش های مکمل مانند روش های فراشناختی و روش های دستگاهی مانند تحریک مغناطیسی است.

مثلاً یک روانکاو به دنبال وقایع دوران کودکی شما و روابط شما با پدر و مادرتان است و تقریبا همه چیز را به تئوری‌های فروید و مشکلات حل نشده گذشته نسبت دهد. یک متخصص تغذیه تلاش می‌کند که شما را قانع کند که با تغییر رژیم غذایی می توانید افسردگی را بدون دارو درمان کنید.

 

یک متخصص غدد همه چیز را از دید کم و زیاد شدن هورمون ها می بیند و با چند نسخه تلاش می کند سطح هورمون های شما را به حالت طبیعی بازگرداند. یک روانشناس بالینی با رویکرد شناخت رفتار درمانی، یک پروسه مشخص را برای شما شروع می کند که شامل تغییر احساسات و عواطف و شناخت و در نهایت تغییر رفتار شماست. صدها مثال دیگر هم وجود دارد و  مصرع”هر کسی از ظن خود شد یار من” در مورد افسردگی بیش از هر اختلال روانپزشکی دیگری، صدق می‌کند.

منظورم این نیست که همه این روش ها اشتباه است و فقط روش خاصی از میان این روش ها، درست است. خیر اتفاقاً همه روشهایی که در بالا مثال زدم صحیح و موثر است (البته اگر توسط متخصص همان رشته و به صورت علمی انجام شود).

 

درمان افسردگی در منزل

اما اینجا می خواهم افسردگی را با روشی درمان کنم که کمتر کسی سراغ آن می رود.

چرا؟ این روش زندگی من است! من یک پزشک متخصص مغز و اعصاب هستم که همین الان هم روزانه حداقل یک کتاب را تمام می کنم و چون به دانش و مطالعه علاقه دارم، همیشه در حال مطالعه شاخه های متنوعی از دانش هستم، مثلا طی هفته گذشته یک کتاب در مورد تغذیه، یکی در مورد نورو لیدرشیپ، یکی در مورد آموزش ریاضی، یکی در مورد تغییر عادت، یک کتاب در مورد ارزهای دیجیتال و یک کتاب هم در زمینه روانشناسی تکاملی و روانشناسی اجتماعی خواندم و این فقط یک هفته از زندگی عادی من است! تا چند سال پیش فکر میکردم این علاقه من به خواندن و یاد گرفتن عمیق رشته های مختلف و متنوع فقط یک علاقه شخصی است و سودی برای بقیه ندارد و فقط خودم هستم که از این کار لذت میبرم ولی  حدود سه سال پیش وقتی در میان یک بحث سیاسی- اجتماعی در بین دوستان بودم، توانستم برای نخستین بار در بین این رشته ها ارتباط عمیق و معنا داری برقرار کنم و پترن های جدیدی را ببینم و برای سوالی که مطرح شده بود جواب جدیدی را طرح کنم و حتی فراتر از آن، توانستم سوال بهتری پیدا کنم.

وقتی آنچه در ذهنم بود را برای بقیه دوستانم شرح دادم و حس کنجکاوی و تعجب و یادگیری را در چشمانشان دیدم، متوجه این موضوع شدم که شاید بتوانم از تنوع دانشی که دارم برای موارد دیگری نیز استفاده کنم.

 

و حالا اینجا هستم و در حال تلاش برای استفاده از آنچه از علوم مختلف فرا گرفته ام برای درمان یکی از پیچیده ترین و مرموزترین دردهای بشر هستم.

تمام تلاشم را می کنم تا شما را ناامید نکنم و چیزی را برای شما ارائه خواهم داد که در هیچ جلسه درمانی در ایران یا خارج از ایران و یا در هیچ کتاب دیگری پیدا نخواهید کرد.

 

فیلم معرفی دوره درمان افسردگی را با کلیک روی تصویر زیر ببینید:

درمان افسردگی

برای تهیه دوره درمان افسردگی بدون دارو، اینجا کلیک کنید.

4.8 4 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x