تحریکات مغناطیسی مغز TMS و درمان افسردگی

درمان افسردگی 300x197 - تحریکات مغناطیسی مغز TMS و درمان افسردگی

در جلسه ی 2014 از جامعه ی روانپزشکی بیولوژیک، دیوید بروک گزارش می دهد که 41 نفر از 67 بیمار افسرده، پس از استفاده از روش درمانی کرنیال با تحریک مغناطیسی و بدون استفاده از دارو بهبودی به دست آوردند. پس از سه ماه ادامه ی دوره ی درمان که طی آن در هر ماه بیمار یک جلسه ی TMS دریافت می کرد، یا تحت کنترل بود، این در حالی است که 10 نفر از هر 16 نفری که TMS فعال مداوم دریافت می کنند، به حالت نخست برگشت ندارند در حالیکه 7 نفر از هر 16 نفری که فقط تحت کنترل بودند، بازگشت به حالت اول نداشتند. گرچه این تفاوت زیاد چشمگیر نیست، اما نشان می دهد که ادامه ی TMS باید تحت بررسی بیشتری قرار بگیرد.

اندرو لوچتر گزارش می دهد که تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال هماهنگ (sTMS) روی مریض فرکانس آلفای فردی (IAF) موثرتر بود تا درمان ساختگی روی افرادی که در مقابل درمان قبل مقاومت نشان داده اند ( 34 درصد در مقابل 3 درصد)، اما با درمان ساختگی بر روی بیماران افسرده که هرگز تحت درمان نبوده اند، هیچ تفاوتی ندارد.

RTMS باعث کاهش سیگار کشیدن می شود:

دینور کلین لیمور گزارش می دهد که استفاده از تکرار تحریک مغناطیسی ترانس کرنیال (rTMS) با قدرت 10 هرتز (و نه 1 هرتز) بر روی قشر جلویی کرتکس چپ، باعث کاهش مصرف سیگار می شود.

گارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x
()
x