تحریکات مغناطیسی مغز TMS و درمان افسردگی

درمان افسردگی

در جلسه ی 2014 از جامعه ی روانپزشکی بیولوژیک، دیوید بروک گزارش می دهد که 41 نفر از 67 بیمار افسرده، پس از استفاده از روش درمانی کرنیال با تحریک مغناطیسی و بدون استفاده از دارو بهبودی به دست آوردند. پس از سه ماه ادامه ی دوره ی درمان که طی آن در هر ماه بیمار یک جلسه ی TMS دریافت می کرد، یا تحت کنترل بود، این در حالی است که 10 نفر از هر 16 نفری که TMS فعال مداوم دریافت می کنند، به حالت نخست برگشت ندارند در حالیکه 7 نفر از هر 16 نفری که فقط تحت کنترل بودند، بازگشت به حالت اول نداشتند. گرچه این تفاوت زیاد چشمگیر نیست، اما نشان می دهد که ادامه ی TMS باید تحت بررسی بیشتری قرار بگیرد.

اندرو لوچتر گزارش می دهد که تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال هماهنگ (sTMS) روی مریض فرکانس آلفای فردی (IAF) موثرتر بود تا درمان ساختگی روی افرادی که در مقابل درمان قبل مقاومت نشان داده اند ( 34 درصد در مقابل 3 درصد)، اما با درمان ساختگی بر روی بیماران افسرده که هرگز تحت درمان نبوده اند، هیچ تفاوتی ندارد.

RTMS باعث کاهش سیگار کشیدن می شود:

دینور کلین لیمور گزارش می دهد که استفاده از تکرار تحریک مغناطیسی ترانس کرنیال (rTMS) با قدرت 10 هرتز (و نه 1 هرتز) بر روی قشر جلویی کرتکس چپ، باعث کاهش مصرف سیگار می شود.

گارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *