سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

تحریکات مغناطیسی مغز TMS و درمان افسردگی

درمان افسردگی

در جلسه ی 2014 از جامعه ی روانپزشکی بیولوژیک، دیوید بروک گزارش می دهد که 41 نفر از 67 بیمار افسرده، پس از استفاده از روش درمانی کرنیال با تحریک مغناطیسی و بدون استفاده از دارو بهبودی به دست آوردند. پس از سه ماه ادامه ی دوره ی درمان که طی آن در هر ماه بیمار یک جلسه ی TMS دریافت می کرد، یا تحت کنترل بود، این در حالی است که 10 نفر از هر 16 نفری که TMS فعال مداوم دریافت می کنند، به حالت نخست برگشت ندارند در حالیکه 7 نفر از هر 16 نفری که فقط تحت کنترل بودند، بازگشت به حالت اول نداشتند. گرچه این تفاوت زیاد چشمگیر نیست، اما نشان می دهد که ادامه ی TMS باید تحت بررسی بیشتری قرار بگیرد.

اندرو لوچتر گزارش می دهد که تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال هماهنگ (sTMS) روی مریض فرکانس آلفای فردی (IAF) موثرتر بود تا درمان ساختگی روی افرادی که در مقابل درمان قبل مقاومت نشان داده اند ( 34 درصد در مقابل 3 درصد)، اما با درمان ساختگی بر روی بیماران افسرده که هرگز تحت درمان نبوده اند، هیچ تفاوتی ندارد.

RTMS باعث کاهش سیگار کشیدن می شود:

دینور کلین لیمور گزارش می دهد که استفاده از تکرار تحریک مغناطیسی ترانس کرنیال (rTMS) با قدرت 10 هرتز (و نه 1 هرتز) بر روی قشر جلویی کرتکس چپ، باعث کاهش مصرف سیگار می شود.

گارنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: