بیماری فیبرومیالژیا

 

فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا (آن راهمچنین به عنوان سندرم فیبرومیالژیا می شناسند)عمدتا با درد وسیع و مزمن ، خستگی و پاسخ به فشار مشخص می شود. این نتایج مزمن بیماری موجب پریشانی و اختلال در طول روز است .

کم خوابی که بیخوابی و کمبود خواب را جبران نمی کند در بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا بسیار شایع است .(در بیش از 95 ٪ از بیماران دیده شده)واین کم خوابی همراه با اختلالات در درک (به خصوص تمرکز و حافظه )، سردرد و افسردگی می باشد.

[divider]

فیبرومیالژیا

 

علل فیبرومیالژیا

حدود 2-4 ٪ ازمردم فیبرومیالژیارا تجربه می کنند ، در زنان این بیماری شایع تر است . اگر چه علت بنیادی فیبرومیالژیا هنوز روشن نشده است ، تعدادی نظریه وجود دارد، شامل : پردازش درد متغیر ، تغییرات در سطوح انتقال دهنده های عصبی خاص، واکنش استرس و عوامل روانی، می باشند.

 

[divider]

 

درمان فیبرومیالژی

 

اروش های معمول درمان شامل ورزش، رفتار درمانی و دارو ( ضد افسردگی ) است.تغییرات هدفمند خواب مستند شده است ، اغلب در افزایش فعالیت آلفا ( نفوذ آلفا ) در طول خواب NREM منعکس شده است، تصور می شودکه در هنگام خواب باعث هوشیاری بسیار بالا در خواب می شود.

 

کاهش خواب (عمیق) امواج کوتاه نیز گزارش شده است.از آنجا که اشکال در بخواب رفتن و ادامه خواب در بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا بسیار شایع است ، پژوهش هایی انجام می شودتا بدانند آیا روش رفتاردرمانی بیخوابی (CBT -I ) را می توان بر روی این گروه بیماران انجام داد.

یک مطالعه که در سال 2005 منتشر شده نشان می دهد که در بین بیماران فیبرومیالژیا فردی که با CBT تحت درمان بوده 50% به بهبود بیماری بیخوابی در طول شب منجر شده و تقریبا 60 ٪ از بیماران درمان شده ، بهبود بالینی در علائم بی خوابی را نشان دادند.

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی

روانشناس و درمانگر اختلالات خواب با روش غیر دارویی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *