کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب – درمان غیردارویی بیخوابی

کمک کننده های طبیعی و مکمل های 

خواب

 

جایگزین برای دارو

 

های طبیعی خواب - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

اگر شما در میان افرادی هستید که گاهی اوقات در معرض مشکلات خواب هستند، ممکن است شما علاقه مند به چگونگی خوابیدن بدون دارو باشید. چای گیاهی، تنتور و مکمل های دیگر ممکن است کمک کند.
اما ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. حتی کمک کننده های طبیعی خواب نیز می توانند عوارض جانبی ایجاد کند و یا به نحوه عملکرد داروها تاثیر بگذارد.
ویا مورد تائید سازمان غذا و دارو( FDA )نباشد.
بنابراین باید دقیقا بدانید که چه چیزی مصرف می کنید.

 


ملاتونین

.jpg - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

این هورمون جهت خواب و بیدار شدن به بدن شما کمک میکند. برخی از تحقیقات نشان می دهد که مکمل های ملاتونین می توانند مسائل خواب مانند مشکلات خواب در سفرهای بین قاره ای و مشکل در خوابیدن و یا بیدار شدن را کاهش دهد. در بیشتر موارد، اگر فقط چند هفته یا چند ماه طول بکشد، ملاتونین برای بزرگسالان سالم ایمن است. عوارض جانبی شامل :سردرد، سرگیجه و تهوع است. سعی کنید 1 تا 3 میلی گرم 2 ساعت قبل از خواب مصرف کنید.

اسطوخدوس

لوندر - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

سعی کنید این گل بنفش را قبل از خواب ببینید و ببوئید. عطر آن ضربان قلب شما را کاهش می دهد و فشار خون و دمای پوست شما را کاهش می دهد. یک مطالعه نشان داد افرادی که در اتاق تزئینی اسطوخودوس چرت زده بودند، خواب عمیقتری داشتند نسبت به کسانی که نداشتند. میخواهید آن را امتحان کنید؟ یک اسپری روغن ضروری در اتاق خواب خود بگذارید یا چند قطره را به روی بالش خود اضافه کنید.

گابا

بوتیریک اسید - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

 اسید گاما آمینوبوتیریک یک ماده شیمیایی در مغز است که باعث آرامش و خواب می شود. برخی از قرص های خواب آور با کمک به GABA کار می کنند. اما هیچ اثری وجود ندارد که مصرف GABA  به عنوان یک مکمل کار کند. دانشمندان مطمئن نیستند که GABA حتی می تواند از جریان خون شما به مغز شما منتقل شود.

والرین

.jpg - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

این گیاه چند ساله به عنوان یک کمک خواب برای صدها سال استفاده شده است. مطالعات نشان می دهد که این گیاه ممکن است سطوح GABA را افزایش دهد که موجب آرامش می شود. فکر می کنید که والرین در کوتاه مدت امن است، اما گاهی اوقات ممکن است  منجر به سردرد و معده درد در شما شود. 2-600 میلی گرم تا 2 ساعت قبل از  ورود به رختخواب میتوانید مصرف کنید. 2-3 گرم ریشه خشک را در یک فنجان آب را حل کرده و مصرف کنید.

روغن CBD

CBD - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

Cannabidiol یا CBD، ترکیبی از گیاهان ماری جوانا و کنف است. این می تواند به شما کمک کند. دریک مطالعه متوجه شدند افرادی مصرف کرده اند کمتر احساس اضطراب می کنند و در عرض یک ماه بهتر می خوابند. تحقیقات نشان می دهد که دوز 25-175 میلی گرم در روز میتواند مصرف شود.

 

منبع

روانشنا

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

 

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - کمک کننده های طبیعی و مکمل های خواب - درمان غیردارویی بیخوابی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: