کمبود خواب و مشکلات قلبی

استرس و خواب

محققان به مدت 11 سال بروی 540 هزار بیمار تحقیق نمودند و به نتایج شگفت انگیزی دست یافتند .

انها در یافتند که افرادی که دارای سه نوع از علائم بیخوابی میباشند ,سه برابر بیشتر از دیگر افراد در معرض بیماری های قلبی میباشند .

در این تحقیقات از بیماران پرسیده شد که ایا در به خواب رفتن و یا ادا مه خواب خود مشکلی دارند یا خیر؟در پاسخ انها میتوانستند از واژه های هیچ وقت ,گاهی ,اغلب و یا تقریبا هر شب استفاده نمایند .

همچنین از انها در خصوص تعداد دفعاتی پرسیده شد که در هنگام صبح از خواب بیدار شده و احساس شادابی نمیکنند و در پاسخ انها میتوانستند از عبارات هیچ وقت ,گاهی اوقات در سال و یا یک یا دو بار در طول ماه,یک بار در هفته ,بیش از یک بار در هفته استفاده نمایند .

امکان ابتلا به بیماری های قلبی به سه نوع از علائم مرتبط میشود مانند مشکل در به خواب رفتن ,مشکل در ادامه خواب و عدم احساس شادابی به هنگام صبح .در این مطالعه ما دریافتیم که افرادی که دارای مشکلات بیشتری در خواب میباشند ,با امکان بیشتری در معرض بیماری های قلبی میباشند .افرادی که هر سه نوع از علائم را در بیماری ها ی خود داشتند ,به نسبت دیگر افراد با احتمال بیشتری به بیماری قلبی دچار میشوند .

اگرچه ارتباطی بین مشکل در خوابیدن و مشکلات قلبی وجود دارد ,ولی هنوز وجود ارتباط مستقیم بین انها مشخص نشده است .

ما نمیدانیم که بیخوابی چقدر در ابتلا به بیماری های قلبی موثر است ولی در هر صورت بی خوابی یک شرایط قابل درمان میباشد که در ان میتوان از استراتژی هایی همانند پیگیری عادتهای خوابی منظم (و یا سلامت خواب )و یا روش های درمانی روانی و دارویی .با تحقیقات بیشتر میتوان اطلاعات دیگری در خصوص جلوگیری از مشکلات قبلی بدست اورد .

محققان دریافتند که افرادی که به هر سه نوع از علائم میباشند ,به میزان 353 درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به این بیماری هستند .همچننی افراد مبتلا به افسردگی استرس نیر بیشتر در معرض بیماری های قلبی میباشند .

نتایج تحقیقات انجام گرفته بدین صورت میباشد :افرادی که دارای علائم بیخوابی میباشند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های قبلی میباشند .اگرچه این خطر برای افرادی که هر سه نوع از علائم را دارند بسیار بیشتر است حتی اگر انها مبتلا به بیماری های قلبی و یا استرش نباشند .

نگارندگان : فرحناز آل احمد/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *