کلسترول و انواع آن

 

 

کلسترول چیست؟ ما اغلب کلسترول را با غذاهای چرب مرتبط می‌دانیم، ولی بیشتر چربی داخل بدن ما ساخته می‌شود. کبد 75% کلسترول داخل جریان خون را تولید می‌کند، 25% باقی‌مانده ناشی از غذاهاست.

کلسترول در حد طبیعی، نقش مهمی در عملکرد سلول‌ها دارد.

 

1

 

علایم کلسترول بالا :

کلسترول بالا منجر به هیچ علامت بالینی نمی‌شود ولی باعث آسیب‌های زیر‌بنایی در بدن می‌شود. کلسترول بالا با گذشت زمان منجر به تشکیل پلاک داخل شریان‌ها می‌شود که باعث کاهش فضا و باریک شدن جریان خون داخل عروق و زمینه‌ساز بیماری قلبی می‌شود. خوشبختانه کلسترول بالا به آسانی در خون قابل ردیابی است و راه‌های زیادی برای کاهش آن وجود دارد.

 

 

تست کلسترول خون :

در افراد بالای 20 سال، کلسترول باید حداقل هر 5 سال یک بار چک شود. این کار با ارزیابی پروفایل چربی‌های ناشتای خون انجام می‌شود که سطح انواع کلسترول در گردش خون را بعد از 8 تا 12 ساعت ناشتایی چک می‌کند. براساس این تست سطح کلسترول خوب، کلسترول بد و تری‌گلیسرید معلوم می‌شود.

 

در ادامه : انواع کلسترول


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *