چگونگی به یاد آوردن رویاها

 رویای ترسناک شبانه

 

اگر در طول زندگی ما توجه بیشتری بدین رویاها و خوابها نشان می دادیم، می توانستیم به خوداگاهی و تغییرات و تحولات بزرگی دست پیدا کنیم. در اینجا می خواهیم بیاموزیم که چگونه آن خوابها را به یاد بیاوریم و بهترین استفاده را از آنها ببریم:

 

  1. زنگ ساعت خود را بررسی کنید: ما معمولا پس از حركت سريع چشم (در هنگام خواب عميق ) از خواب بیدار می شویم و اگر صدای بلند زنگ ساعت به طور ناگهانی شما را تکان بدهد، دسترسی به و یادآوری خواب کمی غیرممکن می شود. اگر می خواهید که برای بیدار شدن ساعت کوک کنید، از یک زنگ ملایم برای بیدار شدن استفاده کنید تا شما را از قبل از بیدار شدن در حالت آر آی ام (REM) قرار دهد.
  2. آرام و بی حرکت در جای خود دراز بکشید و اجازه دهید تا رویا به ذهن شما بازگردد: معمولا زمانی که ناگهانی از خواب بیدار می شویم، رویاهایمان را بهتر به خاطر می آوریم تا رویاهایی که در حین خواب عمیق می بینیم. اگر فردی هستید که خواب سنگین می کنید، اصولا همیشه انتهای رویاهایتان را به یاد می آورید. با این وجود، حتی اگر خواب سبکی هم داشته باشید، به راحتی و با تمرین می توانید خوابهایتان را به طور کامل به خاطر بیاورید. تنها کافی ست که هر روز صبح در تخت خود آرام و بی حرکت دراز بکشید و آنچه را که در طی خواب شبانه دیدید به یاد آورید.
  3. همواره دفترچه کوچکی را در کنار تخت نگاه دارید: به منظور حفظ آنچه در رویا دیدید، در کنار دفترچه یادداشت یا خاطرات روزانه تان، دفترچه ای را نیز برای یادداشت رویاهایتان اختصاص دهید. به این شکل متوجه می شوید که خرسی که در خواب بر سرش فریاد می کشیدید، همان همسر شماست که شب قبل بر سر میز شام بر سیر او فریاد زدید.

 

منبع سایت:

prevention.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *