چگونه مغز میتواند باعث چاقی و فشار خون بالا شود؟

چاقی و مغز

طبق تحقیقات جدید چاقی و فشار خون بالا به عملکرد لپتین در مغزمرتبط است و ما ممکن است قادر باشیم با داروهای موثر بر لپتین ،چاقی و فشار خون را کنترل کنیم.

ما بیش از 30 سال است میدانیم که چربی و فشار خون بالا با یکدیگر در ارتباط اند، اما پیدا کردن آنچه آنها را به هم متصل می کند کار دشواری است. یکی از هورمون های نامزد شده برای این عملکرد هورمون لپتین  است.این هورمون توسط سلول های چربی تولید میشود.تحت شرایط عادی، زمانی که سلول های چربی لپتین تولید می کنند، ساخت این هورمون به مغز این پیام را ارسال می کند که شما غذای کافی دریافت کرده اید. اما در افراد مبتلا به چاقی، پاسخ بدن به این پیام متوقف می شود و سطح زیادی از لپتین ساخته میشود.

لپتین همچنین باعث فعال کردن  سیستم عصبی سمپاتیک میشود و فعال شدن اعصاب سمپاتیک در کلیه ها به نظر می رسد مسئول بالا بردن فشار خون باشد. در نتیجه لپتین با فشار خون بالا در ارتباط است.

 لپتین نباشد، هیچ مشکلی هم نیست!

مایکل Cowley از دانشگاه موناش در ملبورن، استرالیا، و همکارانش که هم اکنون یک رشته ازآزمایش های ژنتیکی دارویی در موش ها انجام می دهند، موفق شده اند یک منطقه در هیپوتالاموس مغز موش را مشخص کنند که هنگامی که آن را در معرض سطوح بالای لپتین قرار دادند مشاهده کردند که فشار خون افزایش می یابد.

محققان ممکن است در آینده با تنظیم این هورمون بتوانند چاقی و فشار خون را کنترل کنند.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *