چگونه از افزایش وزن جلوگیری کنیم؟

آیا دقت کرده اید که با افزایش سن وزنتان هم افزایش می یابد؟برای جلوگیری از این افزایش وزن متن زیر را دنبال کنید.

افزایش وزن

از بدن خود آگاه باشید.مردم اغلب به آرامی وزن می گیرند، معمولا به آن توجه نمی کنند تا به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.افرادی که وزنشان را تحت کنترل دارند اغلب به کوچکترین مقدار اضافه شدن وزن هم توجه می کنند و درنتیجه عادات غذایی خود را تنظیم می کنند.به این ترتیب شما می توانید با تغییر کوچکی در روش زندگیتان وزن را کم کنید.

روزانه 5-6 وعده غذایی کوچک بخورید.هر دو ساعت و نیم تا سه ساعت از زمانی که از خواب بیدار می شوید تا زمانی که می خوابید چیزی بخورید.شما ممکن است فکر کنید که این مقدار زیادی غذاست ولی 5 وعده کوچک در طول روز به کاهش وزن کمک می کند.

در هر وعده پروتئین بخورید:مثل سینه مرغ، سینه بوقلمون، ماهی، سفیده تخم مرغ و غیره.

کربوهیدرات هایی مثل نان، برنج، سیب زمینی، ماکارانی، غلات، چیپس، ذرت و هویج پخته شده بخورید.نصف آنچه که همیشه می خورید بخورید.از چربی هایی مثل کره، مایونز، غذاهای سرخ شده اجتناب کنید.

ورزش.این تنها راه ایمن افزایش نرخ سوخت و ساز بدن شماست، بنابراین شما کالری بیشتری می سوزانید.شما حداقل 20 تا 30 دقیقه ورزش بدن وقفه 3بار در هفته نیاز مندید.پیشنهاد نمی شود که بیشتر از 45 دقیقه و 5 بار در هفته ورزش کنید.

مقدار زیادی آب بنوشید.آب به شما کمک می کند که بدن شما از چربی و سموم پاک شود.همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و در طول روز آن را بنوشید باعث جلوگیری از گرسنگی می شود و از پرخوری هنگام وعده غذایی جلوگیری می کند.

یک روز آزاد به خودتان بدهید.شما نباید خود را به طور کامل از تمام شیرینی ها و تنقلات منع کنید.یک روز در هفته به خود اجازه دهید که دسرها و نوشیدنی های مورد علاقه خود را بخوریدیک روز در هفته استراحت به شما کمک می کند که روی رژیم باقی بمانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *