علائم حمله ترس ( پنیک) در طول خواب

 

ترس هنگام خواب

 

حمله پنیک یا همان حالت وحشت زدگی در خلال شب و یا شبانه منجر به بیداری شده و احساس وحستناکی به صورت ناگهانی فرد را در بر می گیرد.

 

با توجه به مجله مغز و اعصاب این حملات در مراحل خواب عمیق اتفاق می افتد و فرد در حال انتقال از مرحله 2 به مرحله 3 خواب می باشد اگر شما در طول شب دچار حملات پنیک میشوید ممکن است این حملات در طول روز نیز اتفاق بیفتد و یا ناشی از وضعیت های دیگر مانند تشنج و یا آپنه خواب باشد.

 

[divider]

 

علائم ریوی و تنفسی

بیشترین حملات هراس ( پنیک )  شبانه توسط اشکال در تنفس، تنفس عمیق و سریع و تند شدن و یا نامنظم بودن ضربان قلب مشخص می شود.

این دو با هم می تواند علائم کششی در  دست و پا و یا بی حسی و سوزن سوزن شدن در دستها و پاها ایجاد کند. از علائم دیگر آن است که برخی از افراد ممکن است احساس فشارو یا درد در قفسه سینه داشته باشند. این افراد فکر می کنند که سکته مغزی و یا قلبی  در حال وقوع است و ترس از مرگ برایشان رخ میدهد .

 

برخی از افراد با حملات هراس شبانه ناگهان با احساس خفگی و یا خفه کننده و مشکل در دم و بازدم از خواب بیدار میشوند. آنها ممکن  با صدای عق زدن از خواب بیدار شوند در حالی که گاهی اوقات این احساس یک علت جسمانی دارد  مانند : انسداد در راه های هوایی ناشی از یک بیماری مانند آپنه خواب، ولی در سایر موارد هیچ علت فیزیکی برای این احساس وجود ندارد.

 

[divider]

 

عرق کردن

عرق کردن زیاد از دیگرعلائم شایع حملات هراس شبانه است.عرق کردن ممکن است توسط تغییرات دیگری در درجه حرارت بدن مانند گرگرفتگی و یا احساس سرما نیز همراه باشد.

 

[divider]

 

ترس شدید

علائم شایع در حملات هراس شبانه احساس شدید ترس است همانند حملات هراسی که در طول روز اتفاق می افتد، این احساس اغلب بدون علت منطقی می باشد.

 

مردم به طور ناگهانی با احساس عذاب و یا ترس که می تواند تا 20 دقیقه طول  بکشد  از خواب بیدار میشوند  . از آنجا که حملات هراس شبانه در مراحل اولیه خواب اتفاق می افتد، آنها به ندرت با کابوس همراه هستند. علایم فیزیکی می تواند باعث ترس و این علائم اغلب ترس را شدید تر میکنند.

 

ترس  داشتن حملات دیگر هراس های شبانه نیز می تواند به حملات بیشتر کمک کند.

 

 

منبع :

livestrong.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *