راهکاری برای داشتن یک مغز سالم

 

خواب خوب

داشتن خواب خوب در شب می تواند به داشتن مغزی سالم کمک کند و برای مغز ضروری است.

طی یک مطالعه ای که توسط محققان سوئدی در ژانویه سال 2014  بر روی افراد جوانی که از خواب محروم شده بودند انجام شد ، نشان داده شد که میزان غلظت خون در این افراد افزایش یافته که همین امر منجر به آسیب مغزی میشود.

یکی از این محققین گفت :

از دست دادن یک شب خواب کامل ،افزایش غلظت خون را به دنبال داشت و باعث از بین رفتن مولکول های مغزی میشود که با این عمل، ترویج فرآیندهای عصبی را به همراه خواهد داشت.

در این مطالعه از 15 نفر از افراد سالم و جوانی که دارای وزن طبیعی بودند استفاده کردند که به مدت 2 شب در آزمایشگاه خواب اقامت داشتند، شرکت کنندگان کاملا از خواب محروم شدند ، قبل و بعد از هر شب نمونه خون آنها مورد آزمایش قرار گرفتند.

با بررسی مولکول های مغزی از جمله :مولکول های سلول های عصبی (اسب های کاری سیستم عصبی مرکزی ) و سلول های گلیا (سلول هایی که سلول های عصبی را پشتیبانی میکنند ) که با هم بافت مغز را تشکیل می دهند ، آسیب دیده بودند.

بهتر است قبل از اینکه مشکلات خواب باعث فرسودگی و آسیب سلولهای مغزی شما شود به متخصص در این زمینه مراجعه و درخواست کمک کنید.

تیم متخصص اختلالات خواب مرکز آلومینا ، با کمک شما عزیزان ،خواب راحت را به شما هدیه خواهند داد.

منبع :

 MNT

[divider]

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی  روانشناس، نوروتراپیست و درمانگر اختلالات خواب
  • مدیر دپارتمان روانشناسی مرکز آلومینا
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x