دانستنی هایی در مورد جینکو

 

جینکو

 

جینکو یک گیاه است که از عصاره برگ های آن به عنوان دارو استفاده می کنند .جینکو اغلب برای اختلالات حافظه از جمله بیماری آلزایمر استفاده می شودمخصوصا برای شرایطی که به نظر می رسد به دلیل کاهش جریان خون در مغز، به ویژه در افراد مسن است استفاده می شود.

 

این شرایط شامل از دست دادن حافظه، سردرد، زنگ زدن گوش، سرگیجه، اشکال در تمرکز، اختلالات خلقی، اختلالات شنوایی و .. می باشد .

 

برخی از مردم استفاده از آن برای سایر مشکلات مربوط به جریان خون ضعیف در بدن از جمله درد ساق پا هنگام راه رفتن (لنگیدن) و سندرم رینود (پاسخ دردناک به سرما، به خصوص در انگشتان دست و پا) نیز استفاده می کنند.
برگ جینکو همچنین برای اختلالات مربوط به بیماری افسردگی نیز استفاده می شود.

برخی از افراد از جینکو برای درمان مشکلات عملکرد جنسی استفاده می کنند . البته اگر این همراه با داروهای ضد افسردگی همراه شود می تواند عملکرد معکوس داشته باشد.

جینکو برای مشکلات چشم از جمله گلوکوم، بیماری های چشم دیابتی و دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) استفاده شده است.
جینکو یکی از طولانی ترین عمر گونه های درخت در جهان است. درختان جینکو می توانند یک هزار سال زندگی کنند. با استفاده از جینکو برای آسم و برونشیت در 2600 قبل از میلاد نیز مورد استفاده بوده است.

در تولید، عصاره برگ جینکو در لوازم آرایشی نیز استفاده می شود. در مواد غذایی، دانه جینکو تفت داده شده در در ژاپن و چین مورد مصرف می باشد است.
جینکو با بسیاری از داروها تعامل دارد اما بهتر است قبل از مصرف آن، با پزشک خود صحبت کنید .

 
چگونه کار می کند؟

به نظر می رسد جینکو به بهبود گردش خون در مغز، چشم، گوش کمک میکند و باعث بهبود عملکرد پاها میشود.
دانه جینکو حاوی موادی است که ممکن است باکتری ها و قارچ را که باعث عفونت در بدن میشوند را از بین ببرد. البته میتواند عوارض جانبی نیز داشته باشد.

 

 

منبع :

webmd

[divider]

انجام خدمات افزایش توجه و تمرکز با روش نوروفیدبک در کلینیک فوق تخصصی آلومینا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *