سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

داروی میرتازاپین و خواب

بی خوابی

میرتازاپین و خواب

میرتازاپین یک داروی ضد افسردگی قوی میباشد که برای افسردگی شدید و اختلالات وسواس های جامع و یا تعدادی از اختلالات اضطرابی تجویز میشود .همچنین این دارو برای بیماران مبتلا به بیخوابی طولانی مدت نیز تجویز میشود .

ایا میرتازاپین وضعیت خواب را بهبود میبخشد ؟

این دارو برای بیماران افسرده به هنگام خواب تجویز میشود و برای بهبود خواب انها موثر میباشد .این دارو میزان کل ساعتهای خواب فرد را بهبود بخشیده و ازبی خوابی وی در ساعتهای شب جلوگیری میکند .

مصرف میرتازاپین و تاثیر آن بر خواب

معمولا افرادی که مبتلا به افسردگی میباشند ,حرکات بیشتر چشم در طول خواب را تجربه میکنند و دوره پنهانی این حالت در انها کمتر میباشد و مشکلات خواب دارند . در این حالت میزان زمان صرف شده برای خواب با موج کوتاه کاهش می یابد و این موضوع بر کیفیت کلی خواب موثر میباشد .بیشتر این دارو ها مرحله ای از خواب با حرکات شدید چشم را کاهش میدهند و پارامتر های خواب را نرمال میکنند .

این دارو به دلیل تاثیرات ضد حساسیت خود ,باعث افزایش مدت زمان خواب و بهبود کیفیت ان میشود .بنابراین این دارو برای افراد غیر افسرده ولی مبتلا به بیخوابی تجویز میشود .

میرتازاپین میزان خود انگیختگی شدید را کاهش میدهد و مرحله خوابهایی با موجهای ارام و مسترد کننده را افزایش میدهد .

تاثیرات جانبی میرتازاپین

این دارو همانند دیگر دارو های ضد افسردگی باعث افزایش وزن و حس گیجی در فرد میشود .

علائم غیر معمول ان نیز شامل حرکت غیر نرمال پا در مردان جوان میشود که میتواند بر کیفیت خواب انها موثر میباشد .

متاسفانه یکی از علائم ناشناخته ی این دارو بیخوابی است .بنابراین در صورتی که شما این دارو را به طور منظم مصرف نمایید انگاه در افزایش خواب موثر خواهد بود ولی در صورتی که میزان دوز ان را تغییر دهید و یا مصرف ان را قطع نمایید ,تاثیر عکس بر خواب شما خواهد داشت .

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: