خواب خوب و کرونا ویروس

خواب با کیفیت ، سیستم ایمنی و شیوع کروناویروس

شیوع coronavirus که چین را ویران کرده است و جهان را بهت زده کرده ، کرونا علاوه بر ترسی که در دنیا ایجاد کرده، نقش مهمی را که خواب در سیستم ایمنی بدن ما ایفا می کند تقویت کرده است.

خلاصه: اگر به طور مداوم خواب خوبی داشته باشیم این یکی از بهترین راه هایی است که می توانید ایمنی تان را بهبود ببخشید و در برابر ویروس ها و بیماری ها مقاوم بمانید. خواب خوب تقویت کننده سیستم ایمنی طبیعی است.

البته فکر نکنید که خواب خوب به تنهایی درمان کورونا ویروس باشد. این طور نیست؛ در حال حاضر یعنی در اسفند 1398 ، هیچ واکسن و هیچ درمانی قطعی برای کرونا ویروس وجود ندارد. تا کنون بیش از 120 هزار بیمار مبتلا به کرونا در دنیا گزارش شده است.

علائم كروناویروس شامل موارد زیر است:

سردرد ، سرفه ، آبریزش بینی ، گلودرد و تب معمولا بالا.

خواب خوب یک عنصر اساسی برای سالم ماندن است.  آنچه در مورد سیستم ایمنی و خواب می دانیم در ادامه آمده است:

سیستم ایمنی بدن سه شغل اصلی دارد:

1- شناسایی عوامل بیماری زا یا میکروب های ایجاد کننده بیماری و حذف آنها از بدن. این عوامل شامل ویروس ، انگل ، باکتری یا قارچ است.

2- مبارزه به مواد خارجی که وارد بدن می شوند

3- از بین بردن سلول های سلولهای سرطانی

سیستم ایمنی بدن هنگامی که آنتی ژن ها یا سموم و سایر مواد خارجی وارد بدن می شوند، فعال می شود. سپس سیستم ایمنی بدن آنتی بادی تولید می کند و سلول هایی که بطور ویژه برای مبارزه با مهاجم ایجاد شده اند را به مبارزه با عامل خارجی می فرستد. پس از تولید این آنتی بادی ها ، سیستم ایمنی بدن پرونده این ماده خارجی را در حافظه اش نگه می دارد و در صورت بروز همان مسئله دوباره از آن استفاده می کند. به همین دلیل است که شما معمولاً فقط یک بار در زندگی خود مثلا سرخک می گیرید.

چگونه خواب بر سیستم ایمنی شما تأثیر می گذارد
خوابیدن برای سیستم ایمنی بدن تا حد ممکن کارآمد است.

در حین خواب سلول های سیستم ایمنی بازسازی می شوند و برای مبارزه بیشتر آماده می شوند ، خواب بهترین زمان برای تنظیم سطح ایمنی و آماده سازی سیستم ایمنی است و حتی یک شب بی خوابی یا کم خوابی نیز می تواند باعث کاهش سلول های موثر سیستم ایمنی و در نتیجه کاهش سطح دفاع بدن شود.
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x