خواب به “سم زدایی” مغز شما کمک می کند

سم زدایی در خواب

تحقیقات جدید دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه روچستر نشان می دهد که حذف مواد زائد از مغز در هنگام خواب به طور فعال اتفاق می افتد. این موضوع می تواند موجب درک علمی بیشتری از کارکرد خواب و ارائه مسیرهای جدید برای درمان بیماری های مغزی شود.

طبق یافته های پژوهشگران این مطالعه،محصولات حاصل از فعالیت عصبی که در طول بیداری تجمع می یابد طی خواب از مغز پاکسازی می شوند.تحقیقات اخیر نشان می دهد خواب می تواند به ذخیره سازی و تحکیم حافظه  نیز کمک کند.

در این مطالعه ، این تیم با انجام یک سری از آزمایشات جدید بر روی موش متوجه شدند که سیستم گلیمفاتیک glymphatic (سیستم پاکسازی مغزی) حدود 10 برابر بیشتر از بیداری در طول خواب فعال می شود. این سیستم در خذف پروتئین سمی( آمیلوئید بتا) که در بیماری آلزایمر نقش دارد ؛ موثر می باشد.

کشف دیگری نشان می دهد که نورآدرنالین  -یک ماده شیمیایی در مغز- که برای حفظ هوشیاری مغز در پاسخ به ترس و محرک های دیگر ترشح می شود، در طول خواب کمتر فعال است و این موضوع نیز شاید به این دلیل باشد که موادی مثل نورآدرنالین در واقع در فرآیند چروک خوردن سلول های مغزی دخیل اند.

 

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

 دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x