سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

خطر کاهش سلامتی در مادران تنها

 

مادران مجرد

 

مطالعه اخیر که در مجله اپیدمیولوژی و بهداشت منتشر شده است، از 15 کشور مختلف مادران تنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و متوجه شدند  که کاهش مشکلات سلامتی بزرگترین خطری است که مادران تنها را در ایالات متحده، انگلستان، دانمارک و سوئد تهدید می کند.

 

به گفته نویسندگان این مطالعه، مادران مجرد است با افزایش خطر مشکلات سلامتی متعددی از جمله  : مشکلات  قلبی -عروقی ، کاهش سلامت روان و افزایش مرگ و میر همراه است.

 

در این مطالعه محققان از 25125 خانم با رنج سنی بیش از 50 سال را در نظر سنجی و مطالعه طولی مورد بررسی قرار دادند

هر شرکت کننده به سوالات در مورد بچه دار شدن خود و وضعیت تأهل، فعالیت های روزمره مانند حفظ بهداشت شخصی و فعالیت های روزانه پرسیده شد. همه شرکت کنندگان همچنین خواسته شد تا سلامت کلی خود رامورد بررسی قرار بدهند.

 

شرکت کنندگان به عنوان مادران مجرد در هر سال که کودکان زیر سن 18 سال داشتند و مجرد بودند شناسایی شدند.

محققان دریافتند که از هر 3 زن  1 زن  از ایالات متحده  قبل از سن  50 سالگی تنها شده بودند .و حدود 1 زن از 5 زنان مورد مطالعه در انگلستان و کشورهای غرب اروپا در حدود 4 نفر از 10 زن مورد بررسی در دانمارک و سوئد بوده و حدود 1 زن از 10 زن در جنوب اروپا گزارش دادند که  مادران تنها هستند.

 

زنان زیر با توجه به یافته های این مطالعه در معرض خطر خاص بودند:

 

کسانی که قبل از سن 20 سالگی  مجرد شدند.

کسانی که از طریق طلاق تنها شدند.

کسانی که به مدت 8 سال یا بیشتر تنها شده اند.

کسانی که دو یا چند کودکان دارند.

 

منبع :

MNT


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: