تعبیر خواب از دیدگاه علمی

can-stock-photo_csp4222617

زمین لرزه، حرکت قاره ها: چیزی شبیه یک اتفاق ناخوشایند و تکان دهنده در زندگی خواب بیننده رخ داده است و به شدت زندگی او را تحت تاثیر خود قرار داه است.

همچنانکه مغز یا ذهن انسان احساسات و افکار واقعی  و پنهان شده در ورای خواب و رویا را پردازش میکند، این کابوس های شبانه دچار تغییر و تحول شده و شکل دیگری به خود می گیرند. در بسیاری از موارد، این تغییر و دگرگونی می تواند به معنای ارائه راه حلی برای مشکلات و وقایع ناگوار زندگی فرد خواب بیننده باشد.

sleep-disorder-100212-465

علل  بروز افکار پوچ و غیر عملی و کابوس های شبانه

تکرار شدن و دوباره روی دادن کابوس های شبانه می تواند علل مختلفی داشته باشد، برای مثال آمال و آرزوهای سرکوب شده یا تحقق نیافته، درگیری های عاطفی، پیشرفت تدریجی و مداوم بیماری روحی و دیگر موارد، چون اختلال خواب یا اختلال روحی و روانی.

آمال و آرزوهای سرکوب شده یا تحقق نیافته

دکتر زیگموند فروید
دکتر زیگموند فروید

دکتر زیگموند فروید رویا و خواب را یک نوع راه نجات، راه خروجی می بیند که بلافاصله خواب بیننده را از ظهور و تحقق آن آرزوی فراموش شده آگاه می کند.  رویاها دریچه ای به سوی دنیای درون و ضمیر ناخودآگاه انسان هستند و تعبیر این خواب ها می تواند پرده از آمال و آرزوهای باطنی انسان بردارد.

مطالعات اخیر نشان می دهد توجیه اولیه دکتر زیگموند فروید در این زمینه کاملا صحیح بوده است.

براساس مطالعات و پژوهشات اخیر در زمینه خواب و رویا شناسی، دانشمندان و محققان به واژه جدیدی  نویافته ای ابداع کردند که از آن بعنوان خواب بزرگ یا مهم یاد کردند.  این خواب از نظر ایجاد تصاویر ذهنی نامبهم، جزئیات  دقیق و انگیزاندن احساسات قوی در انسان، فراموش ناشدنی هستند. تمامی مواردی که ذکر شد از ویژگی های بارز کابوس هایی ست که به کرات در طول هفته ها، ماه ها و حتی سال ها به ذهن انسان نفوذ پیدا می کنند.

اینگونه به نظر می رسد که خواب های بزرگ و مهم، مانند کابوس های شبانه که به دفعات تکرار میشوند،  از بخش اصلی ضمیرخودآگاه انسان که فرآیندهای ذهنی در آن قسمت بسامان و دقیق نیستند، نشئت می گیرند.

DreamingII

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Sheri

سلام من خواب ديدم با لباس سفيد عروسي جلوي همسرم دور ميزنم و خودم رانشان ميدهم تعبيرشو ميشه بگين؟

سلام دوست عزیز
در این خصوص اطلاعاتی نداریم. از طریق سرچ گوگل می توانید تعابیری که ارائه شده را دریافت کنید.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x