تعبیر خواب از دیدگاه علمی

تعبیر خواب دیدن از دیدگاه علم و دانش

اغلب مردم گاه گاه دچار کابوس های شبانه می شوند. با این وجود، زمانی که یک  خواب به دفعات در طول شب های دیگر از خاطر می گذرد، آن فرد ناگزیر به تحمل کابوس های تکراری می شود. چنین خواب ها و کابوس های تکراری بسیار آزاردهنده هستند و حتی می توانند موجب اختلال در خواب  آرام فرد شوند.

تعبیر خواب از نظر علم

تعبیر خواب برای هر فرد متفاوت است و بستگی زیادی به تجربیات او از ندگی دارد. برخی از افراد می توانند یک واقعه دلخراش و تکان دهنده را بارها و بارها در خواب هایشان و در ذهن شان مجسم کنند. همان طور که فرد در طول خواب شبانه تمام وقایع را با جزئیات در ذهن خود مجسم می کند، این رویاها حالت ملموس تر و واقعی تری به خود می گیرند.

تعبیر خواب علمی

بعلت یک سری مسائل عاطفی حل نشده، خواب شب می تواند کاملا معنای شخصی داشته باشد و تجسم و مظهر یکی ازصدها مشکلی باشد که فرد در زندگی کنونی و گذشته خود با آن درگیر بوده است. این مورد یکی از راهکارهایی است که ما به کمک آن می توانیم از ذهن خود در مقابل عدم پذیرش  اطلاعات و وقایع جدید محافظت کنیم.

این خواب بد ممکن است بر یک واقعه ناگوار و ناراحت کننده در زندگی فرد دلالت داشته باشد. در واقع، رویا نماد حالت فکری، عاطفی و روحی فرد است.

تعبیر خواب
تعبیر خواب

برداشت های عمومی و غیر علمی مردم درباره کابوس های شبانه

رویا می تواند بازتاب وقایع زندگی یا بیانگر احساسات فرد باشد و اینطور به نظر می رسد که همواره از  نمادهای مرسوم و معمولی برای تعبیر خواب و خیال  مردم استفاده می شود. علاوه بر این، نظر باینکه در طول تاریخ مردم جوامع مختلف با تجارت مشابه از زندگی، رویاهای تقریبا یکجور با همان نماد های اولیه و مشابه می دیدند، این نمادها بارها از نظر صحت و درستی در کتاب های تعبیر خواب، کتب ادبی و تاریخی مورد بررسی و تایید قرار گرفتند. به مثال های زیر توجه بفرمایید:

موج جزر و مدى یا آبلرزه: این نماد بیانگر احساس ناامیدی، استیصال بوده و موردی مشابه در میان افرادی ست که در مقطعی از زندگی خود دچار ضربه روحی و شوک عاطفی شدند.

tidal_wave-134277-1236676163

حیوانات کوچک رها شده، ناتوان، از شکل افتاده، آسیب دیده و …: این نمادها بیانگر احساس ضعف و آسب پذیری و بی دفاعی فرد است.

3915a35dd2a6b4d7b8690db8d1331ee8

مورد صدمه جسمی قرار گفتن در حالی که دیگران از خطر نجات پیدا کردند: می تواند نشان دهنده حس عذاب وجدان فرد نجات یافته باشد.

55443fe1da869.image

خشونت، تعارض، نزاع و درگیری: می تواند نشان دهنده جان به در بردن فرد از یک خطر بزرگ باشد یا به معنای غم از دست دادن عزیزی باشد که در یک حادثه خشونت آمیز حضور داشته است.

خانه خالی: این مورد می تواند حاکی از غم از دست دادن عزیز خانواده باشد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «تعبیر خواب از دیدگاه علمی»

  1. سلام من خواب ديدم با لباس سفيد عروسي جلوي همسرم دور ميزنم و خودم رانشان ميدهم تعبيرشو ميشه بگين؟

    1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

      سلام دوست عزیز
      در این خصوص اطلاعاتی نداریم. از طریق سرچ گوگل می توانید تعابیری که ارائه شده را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *