تعبیر خواب از دیگاه روانشناسی

 

رویا

 

براساس خواب مراجع، او بدنبال بررسی وضعیت می رود و نوری که مشاهده می کند بر روی او متمرکز شده است و همه به او توجه می کنند. آمدن اعضای بدن به سطح خاک نشان از فاش شدن حقیقت دارد، بدین معنی ست که مردم دارند متوجه اعتیاد همسر این خانم می شوند.

 

نقطه اوج داستان آنجایی ست که این خانم در خواب با همسرش همکاری می کند و جسد را به خاک می سپارند. در واقع این خانم دارد بر روی اعتیاد همسرش سرپوش می گذارد و حقیقت با زدن سرم به او آشکار می شود و گویی بار سنگینی از روی دوش او برداشته می شود.

 

حالت مراجع پس از بیدار شدن از خواب: آنچه که باعث آرامش او شده بود، فاش شدن حقیقت بود. به همین خاطر، این خانم همان کاری را انجام داد که در خواب به او الهام شده بود. شجاعتش را جمع کرد و حقیقت را با خانواده اش در میان گذاشت، البته خانواده او از پیشتر ها از این موضوع اطلاع داشتند و به او کمک کردند تا از این وضعیت نجات پیدا کند.

 

بعد از اینکه مراجع به عنوان تنبیه همسرش را ترک می کند، همسرش جرات پیدا می کند تا تحت درمان قرار بگیرد و اکنون هم کاملا پاک و متناسب است و با هم زندگی خوب و سالمی را می گذرانند.

 

مثال سه: این خانم نیز در رویا می بیند که پدربزرگش به خانه آنها می آید و او از دین پدربزرگش بسیار خوشحال و هیجانزده است. او به طرف پدربزرگ می دود و دستش را دور گردن او حلقه می کند و پدربزرگ را در آغوش می گیرد اما اولین کلماتی که از دهان پدربزرگ می شنود این است که از دست خواهرت عصبانی نباش.

 

در آن زمان، او و خواهرش اصلا با هم سازگاری نداشتند به گونه ای که نمی توانستند در یک اتاق با هم حضور پیدا کنند. اگرچه او خواهر بزرگ تر استف اما خواهر کوچکترش بسیار خشن و او هیچ گاه تصور نمی کند که خواهرش اصلاح پذیر باشد. وقتی این دختر خانم ه از خواب بیدار می شود برای نیم ساعت تمام گریه می کند.

 

تعبیر خواب

گاهی رویا باعث می شود که ناراختی و غم و اندوهی که در دل داریم را به گونه ای واضح تر با چشمان خود ببینیم. همان طور که قبلا بدان اشاره گشت، رویا می تواند منعکس کننده ضمیر نهان ما باشد و ما را از وضعیتی که اکنون در آن قرار داریم آگاه و هشیار کند.

در حدود سه هفته پیش، این دختر خانم پدربزرگ خود را از دست داده بود و در واقع غم از دست دادن پدربزرگ او را آزار می داد. از میان اعضای خانواده، او رابطه صمیمی تری با پدربزرگ داشت و گاهی اموات پیام ها و حرف های ناگفته ای که دارند را از طریق عزیزترین شان به دیگران انتقال می دهند. چگونه رابطه این دختر می تواند به آشتی و صلح برسد در حالی که از قبل به بن بست رسیدند. اما این رویا به زندگی این دختر خانم جهت بخشید.

 

چند روز پس از دیدن این رویا،د این دختر خانم با خواهر کوچکترش صحبت می کند و به این نکته اشاره می کند که او هم از این رابطه ای که دارند اصلا راضی نیست و چرا این دو خواهر نباید با هم مهربانی کنند. او از خواهرش خواست که رابطه شان مانند رابطه مادر و خاله شان باشد که بسیار با هم صمیمی بودند. اگرچه دعوایی با هم داشتند، اما برای همدیگر دوستان صمیمی شدند. این دو خواهر رابطه شان را مدیون آن رویا و پدربزرگ هستند.

 

منبع :

.prevention.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *