آپنه خواب خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد!

درمان آپنه خواب

خروپف چیزی جز عامل مزاحمت اطرافیان نیست. پژوهش های دانشگاه ویس کانسین نشان می دهد مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی در خواب یا همان آپنه خواب خطر بروز سرطان در افراد را افزایش می دهد.

علاوه بر آزار همسر،خانواده و اطرافیان، شدت بیماری آپنه خواب بستگی زیادی به بلندی صدای خروپف شما دارد. خواب آلودگی و گیجی در طول روز خطر تصادفات رانندگی را افزایش می دهد و بیماری آپنه خواب سبب بروز بیماری هایی چون بیماری های قلبی وعروقی، حمله قلبی، سکته، فزون تنش (هرگونه كشيدگي و فشار ناهنجار به ويژه فشار خون شديد) و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی می شود.

و در اینجا جنبه جدیدی از بیماری آپنه خواب مطرح می شود: افزایش درصد مرگ و میر ناشی از سرطان!

مطالعات و آزمایشاتی بر روی 1500 نفر از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه ویس کانسین در محدوده سنی 22 سال صورت گرفت.

محققان دریافتند که مرگ و میر بر اثر سرطان در افرادی که از مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی خواب رنج می برند، 4.8 درصد بیشتر از افراد فاقد این بیماری هاست.

قطعا رابطه ای میان این دو وجود دارد و ما هنوز هم راه زیادی را درپیش داریم تا به رابطه علت و معلولی بیماری آپنه خواب و افزایش خطر بیماری سرطان و نیز عوامل پیشرفت این بیماری ها پی ببریم.

اما بر اساس مطالعاتی که بر روی حیوانات صورت گرفته است می توان گفت، کم اکسیژنی متناوب (پزشكي ناهنجارى ناشي از كم رسيدن اكسيژن به بافت بدن ) که از عوامل بروز آپنه خواب است، سبب آماس و رشد بی رویه عروق خونی و در نهایت رشد بی رویه غده ها می شود.

نتایج حاکی از این است که مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی در خواب نیز سبب افزایش مرگ و میر بر اثر سرطان در انسانها می شود.

در مطالعات زنجیرواری که در شبکه خواب مردم کشور اسپانیا صورت گرفت، محققان دریافتند 69 درصد از افرادی که از مشکلات تنفسی در طول خواب رنج می برند، بیشتر در معرض بیماری سرطان هستند. این تحقیقات در طول یک دوره هفت ساله و بر روی 5000 نفر صورت گرفت.

بررسی های اخیر تنها بر روی درصد مرگ و میر ناشی از سرطان معطوف شده است. در جمعیت تصادفی ما، مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی خواب رابطه مستقیمی با افزایش خطر مرگ و میر بر اثر سرطان دارد. البته به مطالعات دیگری نیاز است تا به نتایج مشابهی دست یابیم.

اگر رابطه میان مشکلات تنفسی ناشی از بی نظمی خواب با مرگ و میر بر اثر سرطان اثبات شود، تشخیص بیماری و روش های درمان آپنه خواب در بیماران مبتلا به سرطان باید به گونه ای تجویز شود که زمان زنده ماندن بیمار را افزایش دهد.

براساس مطالعات مراکز کنترل بیماری و پیشگیری، تقریبا نیمی از (48 درصد از 74571 نفر از شرکت کنندگان) مردم در خواب خروپف می کنند.

 

مرکز تحقیقات کلینیک مغزواعصاب و روان آلومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x