سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آسیب یکسان خر و پف و سیگار!

 خرخر و آپنه خواب

خر و پف معمولا برای دیگر افراد حاضر در اتاق خواب ازار دهنده به شمار می اید.

معمولا در این حالت دیگر افراد حاضر در اتاق مکان خود را تغییر داده و یا با بازو به فرد مبتلا میزنند و در نهایت او را بیدار میکنند تا این صدا قطع شود .در صورتی که فرد مورد نظر مبتلا به قطع تنفس نباشد ,انگاه درمان خر و پف منجر به عمل های زیبایی و صرف هزینه بالا در این زمینه خواهد شد .

خر و پف میتواند باعث ایجاد مشکلات بسیار بزرگتری در زمینه سلامتی شود .

خر و پف اولین نشانه ی آسیب دریچه قلبی میباشد و باید ان را همانند ترک مصرف سیگار,چاقی و یا بیماری های قلبی درمان نمود .

قطع تنفس برای مدت های طولانی با بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها مرتبط بوده است .

علائم ان خر و پف با صدای بلند ,انسداد راه هوا و کاهش جریان اکسیژن به مغز به طور منظم میباشد .اگرچه بسیاری از افرلدی که مبتلا به خر و پف هستند ,قطع تنفس را تجربه نمیکنند

مطابق با تحقیقات انجام شده این بیماری و تورم و زخم های ایجاد شده از ان میتوانند تغییراتی در شاهرگ ها بوجود اورند .

در این مطالعه ,913 نفر بین 18 تا 50 سال مور د بررسی قرار گرفتند .هیچ کدام از انها مبتلا به قطع تنفس نبوده .تعدادی از بیماران به پرسشنامه ای در این خصوص پاسخ گفتند و میزان قطر سیاهرگ انهانیز اندازه گیری شد تا قطر دیواره ان بدست اید .

محققان دریافتند که سیاهرگها در افراد مبتلا به خر و پف به نسبت دیگر افراد ضخیم تر میباشند .همچنین میتوان این یافته ها را با ضخامت سیاهرگی افراد معتاد به سیگار و یا دیابت و یا فشار خون مقایسه نمود .

نگارندگان : فرحناز آل احمد/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: