سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

uvulopalatopharyngoplasty اوولوپالاتوفارنگوپلاستی | جراحی خروپف | جراحی خرخر

درجات تنگی راههای هوایی و علت خروپف

جراحی خروپفجراحی خروپف

UPPP مخفف پزشکی برای uvulopalatopharyngoplasty است، جراحی که شامل حذف بافت نرم پشت گلو، از جمله زبان کوچک، تونسیل ها و گاهی اوقات بافت نرم در پشت گلو است.

تنسیلکتومی و آدنوئیدکتومی گاهی اوقات طی همین جراحی و همزمان انجام می شود. این جراحی به منظور درمان آپنه انسدادی خواب انجام می شود، به دلیل اینکه گاهی این ساختارها می توانند راه هوایی را مسدود کنند و در حین خواب باعث توقف تنفس تان شوند.

با توجه به عوارض بالقوه ای که در این عمل جراحی اتفاق می افتد اکثر پزشکان، سایر اقدامات درمانی برای آپنه خواب، به ویژه C-PAP را در درمان ارجح می دانند.

در برخی افراد و خصوصا اگر سایر اقدامات درمانی نتواند انجام شود، ممکن است UPPP توصیه شود، اما بیشتر منابع می گویند میزان موفقیت این جراحی حدود 50 درصد است.

عوارض و دوره نقاهت بعد از جراحی

عوارض جراحی آپنه خواب شبیه به هر روش تحت بیهوشی است و شامل خونریزی، عفونت، مشکل بلع پس از عمل جراحی، کاهش حس بویایی و تغییرات صدا است.

همیشه باید خطرات و مزایای بالقوه درمان آپنه انسدادی خواب باید با دقت در نظر گرفته شود و مزایا و معایب با هم سنجیده شود.

آپنه خواب در صورت عدم درمان، می تواند به خودی خود عوارض تهدید کننده زندگی داشته باشد و زندگی فرد را به خطر بیاندازد.

اکثر منابع ادعا می کنند که زمان بهبودی این جراحی حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد و جراحی می تواند دردناک باشد.

در نظر داشته باشید که برای اغلب افراد بزرگسال بهترین روش درمان آپنه خواب و خروپف استفاده از سی پپ است و هیچ نوع جراحی برای درمان آپنه خواب در طولانی مدت مورد بررسی قرار نگرفته است و هیچ تضمینی وجود ندارد که جراحی مشکل شما را درمان کند یا اینکه بعد از جراحی نیازتان به C-PAP از بین برود.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: