tDCS ( تحریک الکتریکی مغز به کمک جریان مستقیم الکتریکی) در بيماران مبتلا به اختلال هوشیاری

تحریک الکتریکی مغز

مطالعه دوسوکور که به صورت تصادفی و کنترل شده صورت گرفته است.

چکیده

هدف: ما به بررسی و ارزیابی تحریک الکتریکی پشت-جانب و پیش مغز از روی جمجمه و به کمک جریان مستقیم الکتریکی  در بیماران آسیب دیده مغزی و مبتلا به اختلال هشیاری پرداختیم.

روش کار

tdcs11

در مطالعه ای دوسوکور که به صورت تصادفی و کنترل شده صورت گرفته است، به مدت بیست دقیقه جریان هایی از سوی الکترود کاتود و آنود به  قسمت پشت-جانب و بخش جلوی مغز سر  بیمارانی که در زمان هشیاری نسبت به عوامل محیطی واکنش نشان نمی دهند، فرستاده شد. اصولا زمانی آزمایش بر روی افراد صورت می گرفت که یک هفته از زمانی که بیماران در معرض شرایط روان تکانشی ( شوک روحی و جسمی) قرار می گرفتند. می گذشت. ادامه نتایج، 12 ماه پس از ارزیابی گلاسکو اعلام شد.

نتایج

 تی دی اس سی

 بیمارانی که در شرایط هشیاری ضعیفی قرار داشتند، عکس العمل متقابل خوبی نسبت به تحریک جریان الکتریکی مغز نشان دادند. بیمارانی نیز که از ابتدا نسبت به عوامل محیطی خود واکنش نشان نمی دادند، تحریک الکتریکی مغز هیچ تاثیری بر روی این دسته از بیماران نداشت. تنها 43 درصد از بیمارانی که در شرایط هشیاری ضعیف قرار داشتند و دو درصد از بیمارانی که به هیچ عنوان نسبت به عوامل محیطی خود واکنش نشان نمی دادند، بر اثر تحریک الکتریکی مغز از سوی الکترود انودف هشیاری به نسبت بالایی پیدا کردند.

نتیجه گیری

 121-tdcs

 در  بیماران آسیب دیده مغزی که قسمت پشت-جانب و بخش جلوی نیمکره سمت چپ سرشان تحت جریان مستقیم الکتریکی قرار گرفتند، از نظر هشیاری علائم بهبود مشاهده گشت.

طبقه بندی شواهد

مطالعات نشان می دهد اگر بیمارآسیب دیده مغزی در مدتی کوتاهی تحت جریان مستقیم الکتریکی در قسمت پشت-جانب و بخش جلوی نیمکره سمت چپ سر قرار بگیرد، بتدریج هشیاری آنها بهبود پیدا می کند و نسبت به اتفاقی که در محیط اطرافشان رخ می دهد، آگاهی بیشتری پیدا می کنند.

منبع:

http://www.neurology.org/content/early/2014/02/26/WNL.0000000000000260.short

http://www.neurology.org/content/early/2014/02/26/WNL.0000000000000260.short

http://www.neurology.org/content/early/2014/02/26/WNL.0000000000000260.short

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *