شغل‌هایی که باعث مشکلات خواب می‌شوند: از کنترل ترافیک هوایی تا مادرانی با فرزند تازه

شغل هایی که باعث مشکلات خواب میشوند

photolibrary_rm_photo_of_air_traffic_controller_at_night

کنترل ترافیک هوایی
اخبار هوا و کنترل ترافیک  و کار شیفتی باعث عدم خواب مناسب وعدم رعایت بهداشت خواب میشود واین کار درچرخه درست خواب را خلل ایجاد می کند.

مدیر شبکه اینترنتی

getty_rf_photo_of_network_admin_sleeping_on_floor

مدیران شبکه اینترنتی باید تضمین کنند که خدمات وب همیشه در دسترس هستند. این مسئولیت ممکن است نیازمند کار در ساعات غیرمعمول باشد که می‌تواند بر خواب تأثیر بگذارد.

کارگر کارخانه

getty_rm_photo_of_factory_workers_making_globes

صنعت متکی بر کار وبرای جلوگیری از خرابی کارخانه و به حداکثر رساندن بهره وری مجبور شده است تا از کارگران به صورت سبفتی استفاده کند و این افراد در مقایسه با کارگرانی که به صورت شیفتی کار نمی کنند  از محرومیت خواب بیشتری برخوردارند در نتیجه  کارگران کسل و خسته می توانند خطر ابتلا به آسیب های محیط کار را افزایش دهند. خواب ناکافی همچنین با فشار خون بالا ، دیابت  و افسردگی مرتبط است.

مدیر ارشد

getty_rm_photo_of_financial_analyst_working_late_at_night

افرادی که می خواهند مدیر خوبی باشند و تیم منظم وخوبی داشته باشند باید زمان بیشتری برای ارتباط داشته باشد وهمین امر مستلزم استرس بیشتر و خواب کمتر میشود.

خبرنگاران

getty_rm_photo_of_reporter_at_polling_station

گزارشگران مخصوصا کسانی که نیازه به صورت زنده  و در طول شب مصاحبه تهیه کنند ، تولید کنندگان و فیلم برداران ، باعث تغییرات نامنظم در زندگی شان میشود وباعث میشود تا شب ها ، شب زنده داری کنند.

پرستار

getty_rm_photo_of_nurse_yawning_over_paperwork

برای ارائه خدمات مستمر به بیماران، بسیاری از پرستاران نیز تا پایان کار، ساعت های طولانی  را مجبورند که بیدار بمانند.

تحلیلگر مالی

حسابدار یا تحلیلگر مالی

تنها کارگران شیفت نیستند که باید بی خوابی را تحمل کنند برخی از تحلیل گران مالی در بازارهای خارجی مانند اروپا یا آسیا کار می کنند. نگه داشتن چشم در آن بازارها می تواند نیاز به کار درساعت های عجیب و غریب باشد وعلتش به خاطر اختلاف زمان می باشد. حرفه ای های موفق نیز تمایل دارند ساعت های طولانی کار کنند . با توجه به مرکز سیاست کار و زندگی ، 62 ٪ از افراد بالای 50 ساعت در هفته و 10٪  از انها بیش از 80 ساعت در هفته کار می کنند .

افسر پلیس

پلیس

برای محافظت و خدمت به مردم در تمام شب و روز  ، بسیاری از ادارات پلیس با استفاده از شیفت چرخشی همیشه در خدمت هستند . این امر منجر به کار  24 ساعته بدون تعطیلات در بدترین ساعات می باشد .

دانشجوی پزشکی

کاروز پزشکی

دانشجویان پزشکی ممکن است ، ساعت های زیادی را در بیمارستان گذرانده و خواب کافی نداشته باشند .

مطالعات نشان می دهد کارورزان پزشکی دو برابر احتمال زیاد تصادفات با اتومبیل خود را دارند وآنها همچنین بیشتر احتمال دارند که تشخیصی اشتباهی برای بیماران دهند که تمامی این ها به علت بیخوابی است.

خلبان هواپیما

خلبان

خلبانان  به علت سفر به مناطق مختلف ساعت های نامنظم، شیفت های طولانی وبا تاخیر روبرو هستند بیشتر دچار خستگی و بی خوابی میشوند  .

پدر و مادرهایی که کودک جدید به دنیا آورده اند

کودک تازه متولد شده

با تولد یک کودک جدید، زندگی والدین دچار تغییرات عمده‌ای می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای پدر و مادرهای جدید، مواجهه با کمبود خواب و تغییر در الگوهای خواب است. این مسئله نه تنها بر سلامت والدین تأثیر می‌گذارد، بلکه می‌تواند بر روی کیفیت مراقبت از کودک نیز اثرگذار باشد.

تغییرات خواب پس از تولد کودک
کاهش مدت خواب: پدر و مادرهای جدید اغلب شاهد کاهش چشمگیر در تعداد ساعات خواب مداوم خود هستند. نوزادان معمولاً هر چند ساعت یک بار برای تغذیه و تعویض پوشک بیدار می‌شوند.
خواب قطعه‌قطعه و ناپایدار: خواب والدین به دلیل نیازهای مکرر نوزاد، معمولاً قطعه‌قطعه و ناپایدار است. این نوع خواب می‌تواند منجر به خستگی مزمن شود.
تغییر در چرخه خواب: تغییر در الگوی خواب نوزادان، به ویژه در شب‌ها، باعث تغییر در چرخه طبیعی خواب والدین می‌شود.
تأثیر کمبود خواب بر والدین
خستگی و فرسودگی: کمبود خواب منجر به احساس خستگی مداوم، کاهش تمرکز و توانایی انجام کارهای روزمره می‌شود.
تأثیر بر سلامت روانی: کمبود خواب می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان، اضطراب و استرس را افزایش دهد.
تأثیر بر توانایی مراقبت از کودک: خستگی و فرسودگی والدین ممکن است بر توانایی آن‌ها برای ارائه مراقبت مناسب از کودک تأثیر بگذارد.
راهکارها و توصیه‌ها
استفاده از خواب‌های کوتاه: گرفتن خواب‌های کوتاه در طول روز می‌تواند به جبران کمبود خواب شبانه کمک کند.
تقسیم وظایف بین والدین: تقسیم کارهای مراقبتی بین والدین می‌تواند فشار کمتری بر هر یک وارد کند.
درخواست کمک از دیگران: درخواست کمک از اعضای خانواده یا دوستان برای مراقبت از کودک می‌تواند به والدین فرصت استراحت بیشتری بدهد.
نتیجه‌گیری
کمبود خواب در میان والدین جدید یک مسئله رایج است و می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر سلامت جسمی و روانی آن‌ها داشته باشد. با اتخاذ راهکارهای مناسب و درخواست کمک، والدین می‌توانند به بهترین شکل با این چالش‌ها مقابله کنند.


http://www.webmd.com/sleep-disorders/ss/slideshow-worst-jobs-for-sleep


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *