5 راه برای دستیابی به خواب راحت

خواب

5 راه برای داشتن خوابی راحت

یکی از موارد موثر استفاده از معادل پروژسترون طبیعی (bioidentical)است که اغلب گزارش می شود کمک موثری به بهبود وضعیت خواب است .

اما اگر شما به کمک بیشتری نیاز دارید نظر شما را به برخی نکات ساده جلب می کنیم :

حتی اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که از تعریق شبانه رنج نمی برید ، متاسفانه بیدار شدن در بین خواب از ویژگی های مشترک در زمان یائسگی است.

یکی از پزشکان متخصص در این زمینه معتقد است از پهلو به پهلو شدن و غلط زدن بپرهیزید . بلند شوید وکاری خلاق انجام دهید تا از آن حالت خارج شوید . مجله و کتاب نزدیک بستر خود داشته باشید..در هر حال ، اگر شما می خواهید ساعت بیشتری استراحت کنید این روش می تواند به شما کمک کند.

 1. برای به حداقل رساندن بیدارشدن زود هنگام ، سعی کنید وعده غذایی شب را تا بعد از غروب به تعویق انداخته وبرای نوعی فعالیت حرکتی در اوایل شب برنامه ریزی کنید.

2. اگر ذهن شما بیش از حد فعال است زمانی که به رختخواب میروید نمی توانید بخوابید. مهم نیست چقدر خسته هستید. یک یا چند تکنیک آرامش را فرا بگیرید تا به شما در خالی کردن ذهنتان از افکار کمک کند .

 3. بهبود دهنده های طبیعی خواب را در نظر داشته باشید. سنبل کوهی ( سنبل الطیب) و ملاتونین هر دو راه حل موثری برای بی خوابی های گاه به گاه هستند.

4. تعیین کنید بدن شما به چه مقدار خواب نیاز دارد .

نیاز به خواب در افراد مختلف بکسان نیست، از چهار ساعت در شب تا ده ساعت متفاوت است .در اکثر افراد هفت تا هشت ساعت خواب کافی است ، اما مقدار مطلوب می تواند با گذشت زمان تغییر کند. شما می توانید زمان خواب خود را تنظیم کنید و ببینید که شما پس از میزان مختلف خواب چه وضعیتی دارید. و یا اینکه توجه داشته باشید که چقد خواب موجب سرحالی شما در طول روز می شود.

5. اگر شما زود از خواب بیدار می شوید ، سعی کنید از زمان استفاده کنید.

خواندن و نوشتن به مدت یک ساعت، سپس سعی کنید تاصبح بخوابید . می توانید از نماد یین-یانگ، که یک نماد هماهنگی است شامل یک نقطه کوچک سفید در یک پس زمینه سیاه و یا بالعکس است . خیره شدن به این نقطه ، دریک دوره بیداری شبانه ، وضعیت خواب شمارا ترمیم می کند.

 

نگارندگان : فریبا فیاض/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
حبیب حداد

سال نو خورشیدی خجسته باد .
5سالی هست که در شمال -شهسوار-ساکن شده ام . از تهران با داروی سرترالین طبق مجوز پزشک شروع کردم سزتالین 50 . بهتر نشده ام . اضصراب دارم . کم حوصله ام . احساس تنهایی و افسردگی میکنم . 64 سالمه .نویسنده هستم . با احساس و خیال فرهیخته.ناامیدی دست و پایم را بسته . گاهی قرص نمی خورم .نزدیک ترین مرکزآلومینا به ما کجاست ؟تشکر میکنم راهنماییام کنید .

سلام
متاسفانه نزدیک ترین مرکز تهران است و در این خصوص جناب دکتر قاسم زاده میتوانند به شما کمک کنند.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x