5 راه برای دستیابی به خواب راحت

خواب

5 راه برای داشتن خوابی راحت

یکی از موارد موثر استفاده از معادل پروژسترون طبیعی (bioidentical)است که اغلب گزارش می شود کمک موثری به بهبود وضعیت خواب است .

اما اگر شما به کمک بیشتری نیاز دارید نظر شما را به برخی نکات ساده جلب می کنیم :

حتی اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که از تعریق شبانه رنج نمی برید ، متاسفانه بیدار شدن در بین خواب از ویژگی های مشترک در زمان یائسگی است.

یکی از پزشکان متخصص در این زمینه معتقد است از پهلو به پهلو شدن و غلط زدن بپرهیزید . بلند شوید وکاری خلاق انجام دهید تا از آن حالت خارج شوید . مجله و کتاب نزدیک بستر خود داشته باشید..در هر حال ، اگر شما می خواهید ساعت بیشتری استراحت کنید این روش می تواند به شما کمک کند.

 1. برای به حداقل رساندن بیدارشدن زود هنگام ، سعی کنید وعده غذایی شب را تا بعد از غروب به تعویق انداخته وبرای نوعی فعالیت حرکتی در اوایل شب برنامه ریزی کنید.

2. اگر ذهن شما بیش از حد فعال است زمانی که به رختخواب میروید نمی توانید بخوابید. مهم نیست چقدر خسته هستید. یک یا چند تکنیک آرامش را فرا بگیرید تا به شما در خالی کردن ذهنتان از افکار کمک کند .

 3. بهبود دهنده های طبیعی خواب را در نظر داشته باشید. سنبل کوهی ( سنبل الطیب) و ملاتونین هر دو راه حل موثری برای بی خوابی های گاه به گاه هستند.

4. تعیین کنید بدن شما به چه مقدار خواب نیاز دارد .

نیاز به خواب در افراد مختلف بکسان نیست، از چهار ساعت در شب تا ده ساعت متفاوت است .در اکثر افراد هفت تا هشت ساعت خواب کافی است ، اما مقدار مطلوب می تواند با گذشت زمان تغییر کند. شما می توانید زمان خواب خود را تنظیم کنید و ببینید که شما پس از میزان مختلف خواب چه وضعیتی دارید. و یا اینکه توجه داشته باشید که چقد خواب موجب سرحالی شما در طول روز می شود.

5. اگر شما زود از خواب بیدار می شوید ، سعی کنید از زمان استفاده کنید.

خواندن و نوشتن به مدت یک ساعت، سپس سعی کنید تاصبح بخوابید . می توانید از نماد یین-یانگ، که یک نماد هماهنگی است شامل یک نقطه کوچک سفید در یک پس زمینه سیاه و یا بالعکس است . خیره شدن به این نقطه ، دریک دوره بیداری شبانه ، وضعیت خواب شمارا ترمیم می کند.

 

نگارندگان : فریبا فیاض/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

2 دیدگاه دربارهٔ «5 راه برای دستیابی به خواب راحت»

 1. سال نو خورشیدی خجسته باد .
  5سالی هست که در شمال -شهسوار-ساکن شده ام . از تهران با داروی سرترالین طبق مجوز پزشک شروع کردم سزتالین 50 . بهتر نشده ام . اضصراب دارم . کم حوصله ام . احساس تنهایی و افسردگی میکنم . 64 سالمه .نویسنده هستم . با احساس و خیال فرهیخته.ناامیدی دست و پایم را بسته . گاهی قرص نمی خورم .نزدیک ترین مرکزآلومینا به ما کجاست ؟تشکر میکنم راهنماییام کنید .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه نزدیک ترین مرکز تهران است و در این خصوص جناب دکتر قاسم زاده میتوانند به شما کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *