غذاهایی که حاوی بیشترین مقدار آمینو اسید هستند

آمینو اسید

آمینواسیدها بخش مهمی از ساختار پروتئین ها هستند، طوریکه مواد غذایی با بالاترین میزان آمینو اسید دارای بیشترین مقدار پروتئین می باشند. از بین 20 آمینو اسید، 9 تای آنها ضروری هستند، زیرا بدن نمی تواند آنها را بسازد. غذاهای حیوانی حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری می باشند. اما غذاهای گیاهی برخی از این اسیدها را ندارند.

گوشت بدون چربی

گوشت قرمز دارای بیشترین مقدار پروتئین می باشد. هر چه میزان چربی گوشت بیشتر باشد، پروتئین آن کمتر خواهد بود. هر 85 گرم گوشت کوساله حاوی 31 گرم پروتئین می باشد.

پرندگان و غذاهای دریایی

آمینواسید

85 گرم سینه مرغ یا بوقلمون در حدود 28 گرم پروتئین دارد و همان مقدار گوشت ماهی تن یا ماهی آزاد حاوی حدود 22 گرم پروتئین می باشد.

تخم مرغ و لبنیات

می توانید مقدار قابل توجهی از اسید آمینه مورد نیاز خود را از طریق خوردن لبنیات و تخم مرغ تعیین کنید. در مورد محصولات لبنی، منابع کم چربی و بدون چربی بهترین منابع پروتئین می باشند. یک تکه پنیر موزارلا به اندازه 30 گرم حاوی 9 گرم پروتئین می باشد. یک فنجان ماست دارای 14 گرم پروتئین است و یک تخم مرغ بزرگ به مقدار 6 گرم پروتئین در خود دارد.

پروتئین های گیاهی

برخلاف بسیاری از پروتئین های گیاهی دیگر، سویا و کوینولا دارای تمام اسیدهای آمینه ضروری می باشند. یک فنجان کوینولای پخته شده دارای 8 گرم پروتئین و یک فنجان سویا دارای 29 گرم پروتئین می باشد. حبوبات و آجیل همه اسیدهای آمینه را در خود ندارند. هر فنجان لوبیا و دیگر حبوبات حاوی 15 و 17 گرم پروتئین و هر 28 گرم آجیل و دیگر دانه ها حاوی 4 و 9 گرم پروتئین می باشند.

منبع:

http://www.livestrong.com/article/237785-list-of-foods-that-contain-the-most-amino-acids/

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x