صبحانه

نخوردن صبحانه برای همه مان ضرر دارد، ربطی به سن و سال ندارد برای همه مان ضرر دارد! صبحانه وعده غذایی تفریحی نیست بلکه اگر مغذی باشد برای کل روزمان انرژی فراهم می آورد و کسالت و بی حالی و خستگی مان را کمتر خواهد کرد.

نخوردن صبحانه باعث می شود تمرکز و فعالیت ذهنی خوبی در طول روز نداشته باشیم. علاوه بر کاهش تمرکز، کاهش قندخون، اختلال در فعالیت های مغزی و بی حالی نیز از عوارض نخوردن صبحانه است.

طبق تحقیقات نخوردن صبحانه در افراد چاق موجب چاقی بیشتر می شود. و هم چنین طبق تحقیقات غذایی که در صبح مصرف می شود خیلی کمتر از آنچه که در شب یا عصر مصرف می شود موجب چاقی می شود.

صبحانه برای کودک

خوردن صبحانه در کودکان:

اگر فرزند شما تمایلی به خوردن صبحانه نشان نمی دهد بهترین کار این است که برایش برنامه ای تعیین کنید و از او بخواهید که هر روز فقط (به طور مثال) 5 لقمه صبحانه بخورد و کم کم وعده غذایی اش را افزایش دهید.

 مطلب دیگری که در تمایل به صبحانه تاثیر گذار است داشتن تنوع در صبحانه است. از مواد غذایی مورد علاقه او صبحانه ای خلاقانه بسازید تا کم کم به صبحانه خوردن تمایل پیدا کند. هم چنین می توانید صبحانه های رایج در فرهنگ کشورهای مختلف را امتحان کنید تا او را به سمت صبحانه خوردن متمایل کنید

نکته مهم دیگر این است که ساعت مشخصی برای خوردن صبحانه تعیین کنید مثلا هر روز ساعت 8 صبح. این نظم دهی در طول زمان باعث می شود که کودک به نوعی بدنش را به این کار عادت دهد.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «صبحانه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *