گردن درد

گردن از مهره هایی که از بالای نیم تنه بالا شروع شده و تا انتهای قاعده جمجمه ادامه دارند، تشکیل شده است. مهره استخوانی همراه با رباط ( که با باندهای لاستیکی ضخیم قابل مقایسه است) و عضلات ثبات ستون فقرات را تامین می کنند. نقش عضلات حمایت و حرکت دادن است. گردن به طور چشم گیری حرکت می کند و وزن سر را نحمل می کند. با این حال، به دلیل اینکه کمتر از مناطق دیگر ستون فقرات تحت حمایت است، گردن می تواند در معرض آسیب و اختلالات قرار بگیرد که منجر به درد و محدودیت حرکت می شوند. برای بسیاری از مردم، گردن درد موقتی است که پس از زمانی از بین می رود. بعضی دیگر برای درمان و تسکین علایم نیاز به تشخیص پزشکی دارند.

دلایل:

گردن درد ممکن است در نتیجه اختلال در بافت های نرم _ عضلات، رباط ها و عصب ها_ به وجود آید همانطور که در استخوان ها و دسیک های ستون فقرات رخ می دهد. شایع ترین دلایل گردن درد اختلال بافت نرم در اثر آسیب( پیچ خوردگی) یا سایش طولانی مدت و پارگی این بافت ها هستند. در بعضی مردم، گردن درد ممکن است دلیل اصلی درد در بالای کمر، شانه ها و دست ها باشد.

از بین رفتن دیسک گردن(اسپاندیلوسیس)

دسکم مثل کمک فنر بین مهره های گردن عمل می کند. در از بین رفتن دیسک گردن(که معمولاٌ در افراد بالای 40 سال رخ می دهد)، مرکز ژلاتین مانند دیسک از بین می رود و فشای بین مهره ها کم می شود. وقتی فشای دیسک کم می شود، فشار وارد شده روی مفاصل ستون فقرات باعث ساییدگی بیشتر و از بین رفتن دیسک می گردد. دیسک گردن ممکن است برآمده شود همچنین طناب نخاعی یا ریشه عصب را وقتی لبه دیسک ضعیف است، تحت فشار بگذارد. این مساله به عنوان فتق دیسک گردن شناخته می شود.

 

آسیب

ار آنجا مه گردن خیلی انعطاف پذیر است و از سر پشتیبانی می کند، بسیار مستعد آسیب است. تصادفات رانندگی، برخورد های ورزشی، و افتادن ها می توانند منجر به آسیب گردن شوند. استفاده از کمربند ایمنی در خودرو ها می تواند به جلوگیری یا به حداقل رساندن آسیب کمک کند. یک برخورد از عقب اتومبیل می تواند باعث کشش اضافی، یک حرکت بیش از حد نرمال گردن رو به عقب یا جابجایی بیش از حد یک حرکت رو به جلوی بیشتر از حد معمول گردن، شود. رایج ترین آسیب های گردن شامل بافت های نرم هستند: عضلات و رباط ها. صدمات شدید همرا با شکستگی یا جابجایی گردن می توانند به ستون فقرات آسیب رسانده و باعث فلج شدن شوند.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر درد شدی پس از آسیب داشتید( تصادف وسایل نقلیه، حادثه در شیرجه زدن، یا افتادن)، یک فرد حرفه ای آموزش دیده، مثل پزشک اورژانس، باید بیمار را برای جلوگیری از آسیب و فلج شدن احتمالی بی حرکت نگاه دارد. مراقبت های پزشکی باید به سرعت انجام شوند.

مراقبت های فوری پزشکی همچنین در مواقعی که آسیب باعث ایجاد گردن دردی که به پایین به سمت دست ها و پا ها کشیده میشود نیز باید انجام پذیرد.

ا درد یا بی حسی پراکنده در دست ها یا پا ها که باعث ایجاد ضعف می شود و بدون گردن درد است نیز باید ارزیابی شود.

اگر حادثه ای رخ نداده، شما باید در این حالت های گردن درد به پزشک مراجعه کنید:

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *