کلیات اختلالات خواب

محتوای صفحه (قابل کلیک)

اختلال خواب

درک بی خوابی :

اگر شما از بی خوابی رنج میبرید، ممکن است در به خواب رفتن ، درخواب ماندن ، بیدار شدن خیلی زود ، یا خواب با کیفیت خوب ، مشکل داشته باشید .

همچنین، شما ممکن است هنگامی که از خواب بیدارمیشوید ، احساس تجدید قوا نکنید و در طول روز، خواب آلوده و خسته باشید ودرعملکردتان مشکل داشته باشید.

بسیاری از مردم با مشکلات خواب مبارزه میکنند. با توجه به آمارهای مراکز کنترل بیماری ها ، بیش از 25 درصد از مردم از خواب به اندازه کافی بهره مند نمی شوند، اما تقریبا 10 درصد از مردم از بی خوابی مزمن رنج میبرند.

بی خوابی می تواند حاد ، به معنی کوتاه مدت باشد. و یا می تواند طولانی مدت و مزمن باشد. هنگامی که بی خوابی، حداقل سه شب در هفته وبه مدت حداقل یک ماه یا بیشتر طول بکشد، پزشکان آن را مزمن قلمداد میکنند. بی خوابی همچنین می تواند گاهی باشد و گاهی با دوره های زمانی بدون مشکل خواب همراه باشد.

مشکلات خواب چگونه تشخیص داده می شود ؟

برای تشخیص بی خوابی ، پزشک شما ممکن است در مورد الگوهای خواب شما و عادات شما ، سطح استرستان ، سابقه پزشکی ، سطح فعالیت بدنی ، و استفاده از داروها، الکل، کافئین ، تنباکو و مواد غیر قانونی بپرسد.

همچنین ممکن است از شما بخواهد عادات خواب ، از جمله خواب و بیدار شدن ها ، چرت زدن ، و مشکلات خاص با خواب را بیان کنید.

پزشک شما همچنین یک معاینه فیزیکی برای بررسی مشکلات سلامت جسمانی که می تواند باعث بی خوابی شود نیز، انجام میدهد.

اگر بی خوابی حتی پس از درمان ادامه یابد، دکتر شما ممکن است شما را برای ارزیابی به یک متخصص اختلالات خواب ارجاع دهد.

اگر متخصص تشخیص اختلالی ، مانند آپنه خواب یا سندرم پاهای بی قراردهد، ممکن است نیاز به انجام مطالعه خواب در یک مرکز خواب داشته باشید.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

6 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
شیما

سلام من ۲۸ سالمه. دچار اختلال خواب شدم دکتر بهم سرکوئل ۲۵ داده شبی نصف و لوسترا که هر ظهر بخورم . خیلی به دکترم اصرار کردم داروی خارجی نده اما قبول نکرد . چند ماه مرتب دارو خوردم اما هزینه هر ماه میرفت بالاتر . الان فقط سرکوئل ۲۵شبی نصف میخورم . لطفا راهنماییم کنید . من تا کی باید دارو بخورم سرکوئل چه عوارضی داره

m@s

سلام یه فتس اصلا نمتونم خوب بخوابم نه که خوابم نیاد چشمام بسته میشه ولی دلم مخلد دست وپاموبه زمین بزنم وبدنموبکشم کلافه شدم

سلام
برای جناب دکتر امیری نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

@@@@@

سلام من 26سالمه از پنج سال پیش که بارداربودم بدلیل افسردگی دوران بارداری تحت نظردکتر قرص ونلافاکسین میخورم الان یه هفتس شبا نمتونم بخوابم امکان داره عوارض قرصه؟

سلام
سوال شما جامع نمی باشد ، اگر به مدت 5 سال است که این دارو را مصرف می کنید و تازه بی خوابی برای شما ایجاد شده بهتر است برای بی خوابی خود با خانم دکتر نیوشا محمدی در این خصوص ملاقاتی داشته باشید.

6
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x