چگونه پس از 10 دقیقه دوباره بخوابیم ؟

 

 

شما به طور ناگهانی ساعت 3 صبح از خواب بیدار میشوید و تنها زمان کوتاهی است که چشمان خود را بسته اید ولی هم اکنون نمیتوانید دوباره بخوابید بنابراین راه حل چیست ؟

 

بی خوابی

 

ما در این مطلب به 7 راه حلی اشاره میکنیم که به کمک ان میتوانید دوباره به خواب روید :

 

تا جایی که میتوانید چراغهای اطرافتان را کم کنید

تمام چراغهای مسیرتان تا سرویس بهداشتی را روشن نگذارید زیرا نور نوعی پیغام هشیاری برای مغز شما میباشد و بنابراین از خواب شما جلوگیری میکند .هر چه نور موجود بیشتر باشد و شما زمان بیشتری در معرض ان قرار بگیرید با سختی بیشتری به خواب خواهید رفت پس بهتر است که فقط چراغهای لازم را روشن نمایید و یا در تاریکی راه خود را بیابید .

[divider]

 

مطالعه کنید تا چشمان شما خسته شوند

ایا بیاد دارید که همیشه در دوران تحصیلی به هنگام مطالعه خواب الوده میشدید ؟میتوانید از این موضوع به نفع خود استفاده نمایید .بنابراین به هنگام بیخوابی مجله و یا کتابی را انتخاب نموده و ان را مطالعه کنید و البته از کمترین میزان نور لازم استفاده کنید .

 

[divider]

از مغز خود استفاده نمایید

در صورتی که در هنگام بیخوابی میخواهید خود را مشغول نگاه دارید بهتر است از ورزش های ذهنی و تصور های متفاوت استفاده کنید .همچنین وسایل الکترونیکی مانند موبایل و تبلت و دیگر انواع را کنار بگذارید زیرا نور انها باعث میشود تا شما دیر تر به خواب روید .

 

[divider]

به پشت بخوابید

حتی میتوانید به طرفین نیز بخوابید ولی از نشستن به صورت صاف و یا راه رفتن بپرهیزید زیرا مغز شما ان را به عنوان نشانه ای برای بیداری تعبیر میکند .

 

[divider]

 

از مصرف مواد غذایی خودداری نمایید

ممکن است با خود فکر کنید که با مصرف خوراکی در هنگام شب با اسانی بیشتری به خواب میروید در صورتی که این عمل باعث میشود تا مغز شما تغذیه در نیمه شب را به عنوان یک عادت انتخاب نماید و به هنگام شب به همین منظور شما را بیدار نماید .

 

[divider]

 

از روش های ارام سازی پیشرفتی استفاده نمایید

این روش توسط پزشکان برای کاهش تنش عضلانی ایجاد شده است و در این روش در هر نوبت یکی از عضله ها ازاد میشوند .ارام سازی بدنتان باعث ارام سازی مغزتان هم میشود و در صورتی که بدن شما تحت استرس باشد به مغز شما اعلام میکند که اماده و هشیار باشد .شما میتوانید با تنفس های عمیق و بلند بزرگترین عضلات خود را ارام نمایید و سپس به سمت دیگر عضلات بدن خود حرکت نمایید.

 

[divider]

 

بی خوابی خود را با خواب های روزانه جایگزین نکنید

در صورتی که شب قبل نتوانستید بخوابید و احساس خستگی و خواب الودگی دارید بهتر است که در طی روز نخوابید زیرا این عمل باعث میشود تا مغزتان در هنگام شب شما را بیدار نگاه دارد .

 

منبع :

prevention.com

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *