سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چگونه می توانم جلوی خرخر کردن شوهرم را بگیرم؟

خروپف

وقتی که در مورد خرخر کردن همسر خود با دوستتان صحبت می کنید، احتمالا زیاد با شما همدردی نمی شود. به هرحال تصور بقیه این است که هرکسی ممکن است خرخر کند، و مسئله ی مهمی نیست. اما در واقع اینطور نیست و آنچه شما متوجه آن نیستید این است که خرخر همسر شما هم بر روی سلامت شما و هم سلامت خودش تاثیر می گذارد.

وقتی که یکی از زوجین خرخر می کند، دیگری هم خواب راحتی نخواهد داشت. برخی افراد که دچار چنین مشکلی هستند، می گویند که هر ساعت 6 تا 8 بار در طول شب به خاطر خرخر کردن همسرشان از خواب می پرند. شخص خرخر کننده نیز یک ساعت از خواب شبانه ی خود را از دست می دهد. در این مواقع فردی که خرخر نمی کند سعی می کند با حرکت دادن همسرش یا گرفتن بینی وی و اقداماتی از این قبیل جلوی خرخر کردنش را بگیرد و در نهایت تنها کاری که می تواند انجام دهد گرفتن بالش در اطراف سر خود می باشد یا اینکه اتاق خود را عوض می کند. در این حالت علاوه بر اینکه صمیمیت و ارتباط طرفین با یکدیگر کم می شود، تصور خوابیدن در این حالت آزاردهنده نیز باعث ناامیدی شخص می شود.

علاوه بر تمام اینها، وقتی خواب فرد به هم بخورد و تمام مراحل خواب کامل نشود، خطر عفونت های ویروسی، تغییرات خلق و خو، استرس عاطفی، افزایش وزن و خواب آلودگی در طول روز نیز افزایش می یابد. .قتی یکی از زوجین خواب کافی نداشته باشد، تاثیرش بر روی روابط آنها خیلی ویرانگر است. میزان طلاق در بین زن و شوهرهایی که یکی از آنها خرخر می کند خیلی بالاتر از دیگران است.

آنچه افراد در خرخر کردن به آن توجه نمی کنند، مشکل سلامتی است که خرخر را به دنبال دارد، از جمله آپنه ی خواب که باعث می شود فرد خرخر کند. در آپنه ی خواب بافت های حلق در هنگام خواب مسیر هوا را مسدود می کنند. اگر آپنه ی خواب درمان نشود، کمبود اکسیژن باعث فشار خون، مشکات قلبی، سکته، مشکل حافظه و لاغری می شود. آپنه ی خواب علاوه بر کمبود خواب و مشکلات جسمی که در پی دارد، گاهی باعث از دست دادن شریک زندگی نیز می شود.

اگر شریک زندگی شما خرخر می کند، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که به وی کمک کنید تا بتواند در طول شب بخوابد. این امر به داشتن خواب کافی و سرحال بودن شما نیز کمک می کند، اما مستلزم مراجعه به متخصصانی است که می توانند با دقت علت مشکل را ارزیابی کنند و یک برنامه ی درمانی دقیق متناسب با مشکل فرد، طراحی کنند.

خواب راحت شبانه یکی از مهمترین اسرار داشتن یک رابطه ی موفق و طولانی است.

 

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: