نگاه کلی به تاندون

تاندون ها ساختار محکم و نیمه منعطفی هستند که رابط عضلات و استخوان هستند و به قسمت های بدن اجازه حرکت می دهند.

آسیب ها می توانند جزیی باشند(ورم تاندون) که به دلیل استفاده بیش از حد از قسمت خاص بدن به وجود می آیند. آسیب های سطح متوسط مهمولا در اثر کشیدگی تاندون بیش از حد الاسیتک، باعث پارگی جزیی تاندون می شوند. آسیب کلی ممکن است در اثر کشیدگی مداوم کل تاندون بیش از حد الاسیک یا توسط یک ضربه خارجی ایجاد شود.

یکی از بدترین آسیب ها برای پا، در منطقه مچ پا ضعیف شدن آهستۀ تاندونی است که قوس کف پا را حمایت می کند. قوس به طور پیشرونده کمتر می شود و  باعث صاف شدن کف پا می گردد.

Related image

درمان تاندون بسته به تشخیص به موقع و درست آسیب و ارزیابی میزان آسیب است.بعضی از آسیب های متوسط ممکن است نیاز به استراحت، یخ درمانی و کاهش انجام فعالیتی داشته که باعث ایجاد آسیب شده است، داشته باشند. پارگی جزیی تاندون معمولا نیاز به آتل بندی برای جلوگیری از پارگی کامل دارد. همچنین معمولاٌ نیاز به فیزیوتراپی برای بازگشت به ورزش و فعالیت روزانه است. پارگی کامل تاندون معمولاٌ برای بهبودی نیاز به جراحی دارد.

Related image

تاخیر در تشخیص و درمان به موقع معمولاٌ باعث طولانی شدن مصدومیت می شود. علی رغم اینکه برای این آسیب ها درمان دیر صورت پذیرد، ما معمولاٌ می توانیم عملکرد کامل پا، مچ و کف پا را بازگردانیم و کمک کنیم که فرد یا ورزشکار به فعالیت هایش بازکردد.

گردآورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

دپارتمان حرکات اصلاحی و توانبخشی کلینیک آلومینا

[divider]

فرانک امیرخانی

فرانك اميرخاني

مدرس دانشگاه

دوره دكتراي تخصصي حركات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي از دانشگاه خوارزمي تهران

[divider]

برای کسب نوبت ویزیت در زمینه های درمان آسیب های ورزشی و بازتوانی جسمی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x