چگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم

بیمارستانچگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم

 

لحظه ا ی که فامیل و دوستان خبر تولد یک نوزاد رو می شنوند،بی شک جزء زیباترین لحظات است. ممکن است شما به محض شنیدن خبر و یا دیدن عکس نوزاد در فیس بوک بخواهید به بیمارستان بروید، اما دست نگه دارید، بازدید از یک تازه مادر مقرراتی دارد که اینجا به آنها اشاره می شود:

الف) تماس بگیرید. با خانواده یا خود مادر صحبت کنید و ببینید کی آمادگی ملاقات با دیگران را دارد. شاید تازه مادر از زایمان خسته است و یا بعد از مدت 9 ماه می خواهد با خانواده ی خود زمانی را صرف کند. سرزده به دیدار او نروید.

ب) اگر مریض هستید به دیدار او نروید. اگر احساس می کنید حالتان خوب نیست به دیدار او نروید مطمئناً شما نمی خواهید او را هم مریض کنید. اگر از شما دعوت شد که به آنجا بروید حتماً نکات بهداشتی را رعایت کنید و  کودک را در آغوش نگیرید و مطمئن شوید که دست های خود را خیلی تمیز شسته اید.

ج) مشاوره ندهید. بسیاری از مردم فکر می کنند در زمینه کودک داری  و ارائه راهکار  به مادر جدید متخصص هستند.به او مشاوره ندهید مگر زمانی که او از شما راهنمائی می خواهد.

د) روی مادر تمرکز کنید، این لحظات برای او بسیار خاص و مهم است. مکالمات خود را روی نحوه ی زایمان  متمرکز نکنید، هر کس تجربه ی متفاوتی از لحظه ی زایمان دارد، و بیشتر مردم ممکن است نخواهند در مورد جزئیات آن صحبت کنند.

ه) نام گذاری یک روند بسیار شخصی می باشد. نام نوزاد هر چه باشد شما باید آن را بپذیرید و تبریک بگویید، نظر ندهید و به انتخاب پدر و مادر نوزاد احترام بگذارید.

و) به حریم خصوصی مادر احترام بگذارید. اگر مادر تصمیم دارد که به نوزاد شیر بدهد، با احترام از او بپرسید که آیا می خواهد شما اتاق را ترک کنید تا راحت باشد؟ همیشه از خودتان بپرسید که اگر شما مادر بودید دوست داشتید دیگران با شما چگونه باشند، پس تازه مادر را درک کنید.

منبع

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی

روانشناس و نوروتراپیست

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «چگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *