چگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم

بیمارستانچگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم

 

لحظه ا ی که فامیل و دوستان خبر تولد یک نوزاد رو می شنوند،بی شک جزء زیباترین لحظات است. ممکن است شما به محض شنیدن خبر و یا دیدن عکس نوزاد در فیس بوک بخواهید به بیمارستان بروید، اما دست نگه دارید، بازدید از یک تازه مادر مقرراتی دارد که اینجا به آنها اشاره می شود:

الف) تماس بگیرید. با خانواده یا خود مادر صحبت کنید و ببینید کی آمادگی ملاقات با دیگران را دارد. شاید تازه مادر از زایمان خسته است و یا بعد از مدت 9 ماه می خواهد با خانواده ی خود زمانی را صرف کند. سرزده به دیدار او نروید.

ب) اگر مریض هستید به دیدار او نروید. اگر احساس می کنید حالتان خوب نیست به دیدار او نروید مطمئناً شما نمی خواهید او را هم مریض کنید. اگر از شما دعوت شد که به آنجا بروید حتماً نکات بهداشتی را رعایت کنید و  کودک را در آغوش نگیرید و مطمئن شوید که دست های خود را خیلی تمیز شسته اید.

ج) مشاوره ندهید. بسیاری از مردم فکر می کنند در زمینه کودک داری  و ارائه راهکار  به مادر جدید متخصص هستند.به او مشاوره ندهید مگر زمانی که او از شما راهنمائی می خواهد.

د) روی مادر تمرکز کنید، این لحظات برای او بسیار خاص و مهم است. مکالمات خود را روی نحوه ی زایمان  متمرکز نکنید، هر کس تجربه ی متفاوتی از لحظه ی زایمان دارد، و بیشتر مردم ممکن است نخواهند در مورد جزئیات آن صحبت کنند.

ه) نام گذاری یک روند بسیار شخصی می باشد. نام نوزاد هر چه باشد شما باید آن را بپذیرید و تبریک بگویید، نظر ندهید و به انتخاب پدر و مادر نوزاد احترام بگذارید.

و) به حریم خصوصی مادر احترام بگذارید. اگر مادر تصمیم دارد که به نوزاد شیر بدهد، با احترام از او بپرسید که آیا می خواهد شما اتاق را ترک کنید تا راحت باشد؟ همیشه از خودتان بپرسید که اگر شما مادر بودید دوست داشتید دیگران با شما چگونه باشند، پس تازه مادر را درک کنید.

منبع

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی

روانشناس و نوروتراپیست

 

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - چگونه به ملاقات نوزاد تازه در بیمارستان برویم

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: