مواد غذایی که در بدن گاز تولید می کنند

غذاهای تولید کننده گاز0

11 ماده غذایی که باعث تولید گاز می شوند، عبارتند از:

سیب

این میوه پر طرفدار حاوی سوربیتول است که به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها موجود می باشد. بدن برخی افراد نمی تواند به درستی این قند را جذب کند که باعث تولید گاز و نفخ می شود. این امر منجر به بروز اسهال، به ویژه برای کودکان، می شود.

تمشک

مطمئنا همه شما از خوردن تمشک لذت می برید. قند طبیعی موجوددر این میوه برای افرادی که نمی خواهند از مواد قندی استفاده کنند، مفید است. اما این میوه همیشه هم مفید نیست. اگر با سوربیتول موجود در این میوه مشکل گوارشی پیدا کنید، احساس نفخ خواهید کرد و دچار دل درد، اسهال یا تهوع خواهید شد.

هندوانه

این میوه تابستانی پرطرفدار حاوی فروکتوز، قند موجود در میوه، می باشد. بدن ممکن است در هضم آن دچار مشکل شود و منجر به نفخ می شود. گرچه به ندرت رخ می دهد، اما مشکل داشتن با هندوانه ممکن است ژنتیکی باشد. پزشکان این مشکل را عدم تحمل موروثی فروکتوز نامیده اند که آزمایش خون می تواند وجود این مشکل را در بدن تایید کند.

کنگر فرنگی

این سبزی حاوی قندی است که فروکتان نامیده می شود و باعث تولید گاز در بدن می شود. اگر پس از خوردن این سبزی احساس خوبی ندارید، بهتر است از مصرف آن اجتناب کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی می تواند یک گزینه خوب در کنار شام باشد. نشاسته موجود در سیب زمینی باعث تولید گاز و ایجاد نفخ می شود.

قارچ شیتاکه

غذاهای تولید کننده گاز

این نوع قارچ باعث ایجاد بوی بد می شوند که علت آن وجود مانیتول می باشد. مانیتول یک قند طبیعی دیگر است. این قند باعث تولید گاز می شود و اگر مقدار زیادی از آن مصرف کنید، مانند یک ملین عمل می کند.

نخود فرنگی

این سبزی دارای قندی به نام گالاکتو – الیگوساکارید است که باکتری های روده را تغذیه می کند و باعث تولید گاز می شود. این امر منجر به یک تجربه نه چندان خوشایند پس از صرف غذا می شود.

قهوه

کافئین موجود در این نوشیدنی پر طرفدار منجر به نیاز مکرر شما به استفاده از دستشویی می شود. اگر پس از نوشیدن قهوه احساس نیاز فوری به دستشویی دارید یا دچار معده درد می شوید، بهتر است میزان مصرف کافئین خود را کاهش دهید.

نوشابه

نوشابه ها برای برخی افراد یک ماشین پر از گاز محسوب می شوند. این ویژگی به دلیل فراکتوز افزوده شده می باشد.

آدامس

جویدن آدامس باعث مکیدن هوا به داخل روده می شود. آدامس های بدون شکر معمولا حاوی سوربیتول و زایلیتول هستند که جایگزین شکر می باشند. این مواد در بدن برخی افراد تولید گاز کرده یا مانند یک ملین عمل می کنند.

آب نبات های سفت

در زمان مکیدن این آب نبات ها هوا را به داخل معده خود می کشید. به علاوه برخی آب نبات ها با استفاده از زایلیتول، سوربیتول یا دیگر قندهایی شیرین شده اند که در برخی افراد باعث ناراحتی معده می شوند.

منبع:

http://www.webmd.com/digestive-disorders/ss/slideshow-surprise-gas-causes?ecd=wnl_spr_071316&ctr=wnl-spr-071316_nsl-promo-h_1&mb=f0crAvSFnMwQkzFgOShaz%40HnVev1imbCGB%2fpBEfdzfI%3d

منبع: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *