لوپوس و افسردگی

 

لوپوس چیست؟ لوپوس یک اختلال مادام العمر از سیستم ایمنی بدن است که  به سلول های ایمنی بدن و به بافت های سالم خود بدن حمله  میکند . منجر به التهاب میشود ، در اغلب موارد لوپوس نیز سبب مشکلات داخلی مانند: درد مفاصل میشود و در موارد شدید به قلب و سایر اندام های حیاتی آسیب می رساند.

فردی که دچار مشکل لوپوس است ممکن است احساس غم و افسردگی کند و فشار زیادی در روابطش ایجاد کند این احساس باید به طور جدی مورد ارزیابی و درمان قرار گیرد.

افراد مبتلا به این بیماری های مزمن مانند لوپوس در معرض خطر بالاتری از افسردگی هستند. مطالعات نشان می دهد که 60 ٪ از افراد مبتلا به یک بیماری مزمن در زندگی خود به افسردگی دچار میشوند.

 

برخی از علائم لوپوس باعث میشود تا در خواب اختلال ایجاد کند بهتر است که قبل از اینکه مشکل افسردگی حاد شود به پزشک مراجعه کرده و درمان صحیح و درستی را در پیش گیرید ، درصدد خوددرمانی بر نیائید.

در اینجابه شما آموزش خواهد داده شد اگر شما مبتلا به لوپوس هستید که به خاطر علائم آن دچار افسردگی هم شده اید:

1) حتما با پزشک خود در مورد لوپوس و افسردگی تان صحبت کنید تا در ارزیابی و تشخیص به شما کمک کند و با تشخیص پزشک می توانید از روش های روان درمانی، داروهای ضد افسردگی استفاده کنید.

2) تشخیص لوپوس را در خود پذیرا باشید، بهتر است بعد از تشخیص، در مرحله اول که دچار مشکلات روحی میشوید که البته طبیعی است ، بپذیرید که به هر حال شما دچار چنین بیماری هستید و پذیرش این مرحله ، نقش مهمی دارد زیرا که بعضی از افراد آن را انکار می کنند ، در مراحل اولیه انکار و غم و اندوه طبیعی است اما بهتر است مرحله به مرحله از این مراحل عبور کنیم تا به پذیرش برسیم.

3) از چیزهای منفی بپرهیزید و اجتناب کنید و بیشتر در مورد مسائل مثبت صحبت کنید این کار می تواند اثر بزرگی در خلق و خوی شما داشته باشد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *