فواید فیزیوتراپی | بهترین فیزیوتراپیست در تهران |دکتر فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فواید فیزیوتراپی چیست و آیا فیزیوتراپی ضرر دارد ؟

فیزیوتراپی چیست ؟

 

فیزیوتراپی به چه علت مفید است ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم

فیزیوتراپی به افرادی در سنین مختلف که عارضه،بیماری یا اسیب هایی دارند که موجب محدود کردن توانایی حرکت و عملکرد آن ها می شود کمک می کند

یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی می تواند به افراد کمک کند تا به سطح قبلی عملکرد خود بازگردند و  افراد را تشویق می کند که فعالیت ها و شیوه زندگی خود  را تغییر دهند و از  این طریق  می توانند به جلوگیری از آسیب بیشتر و بهبود کلی سلامتی خود کمک کند..

 

شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی

پزشکان عمومی  به محض دیدن اولین نشانه های مشکل،  بیماران را به فیزیوتراپی ارجاع می دهند، چرا که  این یک رویکرد محافظه کارانه برای مدیریت مشکلات است. چه چیز باعث می شود فیزیوتراپی مهم باشد؟ ، در ادامه این مقاله به  10 دلیلی که فیزیوتراپی را مهم می کند اشاره می کنیم.با جایروس کلینیک همراه باشید.

فواید فیزوتراپی

 کاهش یا از بین بردن درد :  تمرینات درمانی و تکنیک های درمانی دستی مانند اجتماع  مفصل و بافت نرم یا درمان هایی نظیر سونوگرافی، تسکین دهنده یا تحریک الکتریکی می توانند به کاهش درد و بهبود عملکرد عضلات و مفصل برای کاهش درد کمک کنند. چنین درمان هایی نیز می توانند از بازگشت درد هم جلوگیری کنند.

 اجتناب از جراحی : اگر فیزیوتراپی به شما کمک می کند که درد را کاهش داده و جراحت ها و آسیب های خود را بهبود دهید دیگر شاید نیازی به جراحی نباشد. و حتی اگر جراحی لازم باشد،ممکن است از فیزیوتراپی های پیش از جراحی هم سود ببرید. اگر عمل جراحی  قوی تر و بهتری  داشته باشید، در بسیاری از موارد سریعتر بهبود می یابید. همچنین با اجتناب از جراحی، هزینه های مراقبت های پزشکی(از جمله بستری شدن در بیمارستان)  نیز کاهش پیدا می کند .

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی

 بهبود تحرک :  اگر دچار مشکلاتی در زمینه  ایستادن ، راه رفتن یا حرکت هستید ، فرقی نمی کند که چند سالتان است،چرا که فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند. تمرینات کششی و قدرتی  کمک میکنند که توانایی حرکت کردن شما بازگردد . فیزیوتراپیست ها  می توانند به درستی افراد را با یک واکر، عصا یا هر وسیله تجویز شده دیگری، درمان کنند . با سفارشی کردن برنامه مراقبت شخصی، هر فعالیتی که برای زندگی فرد مهم است می تواند توصیه شود و به گونه ای با آن سازگار شود که بیشترین نمود و امنیت را داشته باشد

 بهبود یافتن پس از سکته : طبیعی است که پس از سکته درجه عملکرد و قوه حرکت کردن کاهش پیدا کند. فیزیوتراپی کمک می کند که قسمت های ضعیف شده بدن قوی تر شوند و حفظ تعادل بهبود پیدا کند.

همچنین فیزیوتراپی کمک می کند تا توانایی حرکت و جا به جایی بیمار در اطراف تخت بهتر شود تا آن ها بتوانند مستقلا در اطراف خانه بچرخند و نیاز کمتری داشته باشند که در طول دستشویی رفتن،استحمام،لباس پوشیدن و دیگر فعالیت های روزمره شخص دیگری به آن ها کمک کند.

 بهبود از آسیب های ناشی از ورزش ها :فیزیوتراپیست می داند که ورزش های مختلف چگونه خطر آسیب های خاص را بالا می برد(مانند پارگی در اثر فشار در دونده های ماراتن).

آن ها می توانند برنامه بهبود یا پیشگیری مناسبی را بچینند تا اطمینان کسب کنید که می توانید به ورزش خود روی بیاورید

 بهبود تعادل و جلوگیری از افتادن و سقوط :  هنگامی که شما شروع به فیزیوتراپی می کنید، برای تمام خطرها تحت نظر قرار می گیرید . اگر شما در معرض خطر سقوط و افتادن هستید، درمانگران تمریناتی را انجام می دهند که به راحتی و با دقت تعادل شما را از طریق تقلید موقعیت های واقعی در زندگی بسنجند.. درمانگران همچنین با کمک تمرین های خاصی  به شما کمک می کنند تا تعادل خود را بهبود بخشید و با کمک ابزارهای کمکی بهتر و بی خطر تر  راه بروید .. هنگامی که مشکل تعادل ناشی از یک مشکل در سیستم وستیبولای یک نفر  است، فیزیوتراپیست ها می توانند کارهای خاصی را انجام دهند که می تواند به سرعت عملکرد درست ویستیبولار را بهبود بخشیده و علائم سرگیجه یا گیجی را کاهش دهند و از بین ببرند.

 مدیریت دیابت و شرایط عروق :  ورزش به عنوان بخشی از یک برنامه مدیریت کلی دیابت می تواند به کنترل قند خون کمک کند. علاوه بر این، افرادی که مبتلا به دیابت هستند ممکن است با حساسیت در پا و ساق پای خود مشکل داشته باشند. فیزیوتراپیست ها  می توانند به ارائه و آموزش این بیماران در مراقبت مناسب از پا برای جلوگیری از مشکلات بیشتر در آینده کمک کنند.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپی

کنترل مشکلات ناشی از پیری : با بالا رفتن سن افراد ، آن ها ممکن است مبتلا به آرتریت یا پوکی استخوان شوند یا این که نیاز به پیوند  مفصلی داشته باشند. فیزیوتراپیست ها  در کمک به بیمارانی که پیوند مفصلی داشته اند متخصص اند و شرایط آرتریت یا استئوپروز را به شکل محافظه کارانه ای مدیریت می کنند.

 بیماری های قلب و ریه را کنترل می کند : گرچه  ممکن است بیماران توان بخشی قلب را پس از حمله قلبی یا یک جراحی  انجام دهند، اما در صورتی که عملکرد روزانه آنها تحت تاثیر قرار گرفته باشد  ممکن است فیزیوتراپی را هم در برنامه درمانی و بهبود خود داشته باشند . برای مشکلات ریه، فیزیوتراپی می تواند کیفیت زندگی را از طریق تقویت، متعادل کردن و تمرین تنفسی بهبود بخشد و به بیماران کمک می کند تا شش ها را از مایعات خالی کنند

سلامتی زنان و دیگر عارضه های آن ها را کنترل می کند : زنان شرایط ویژه ای مانند بارداری یا مراقبت های پس از زایمان را تجربه می کنند. فیزیوتراپیست ها می توانند مدیریتی تخصصی در رابطه با مشکلات سلامتی زنان را ارائه کنند.به علاوه فیزیوتراپیست درمان های تخصصی برای موارد زیر نیز فراهم می آورند :

 • بی اختیاری روده
 • سرطان پستان
 • یبوست
 • فیبرومیالژیا
 • لیمفودما
 • سلامت لگن مردانه
 • بی اختیاری ادراری

دکتر فیزیوتراپی

اگر درباره این که فیزیوتراپی چگونه می تواند به شما یا اطرافیانتان کمک کند،سوالی دارید،لطفا تردید نکرده و همین امروز با فیزیوتراپیست متخصص در کلینیک جایروس تماس حاصل نمایید تا شما را در این زمینه یاری کنند.

برای تماس با مجموعه لطفا اینجا را کلیک کنید.

بیشتر بدانید

مراکز درمانی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - فواید فیزیوتراپی | بهترین فیزیوتراپیست در تهران |دکتر فیزیوتراپی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است
شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

منبع
بدون نظر
 1. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 3. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: