عملکرد رویا دیدن! سوال قدیمی و تحقیقات جدید

خواب و رویا

چرا خواب میبینیم؟ این یکی از قدیمی ترین سوالات بشر است!

در طی زمان جواب های متنوعی به این سوال همیشگی داده شده است.فروید ماهیت رویا را امیال سرکوب شده عمدتا جنسی میدانست که در خواب با عمل کردن به آنها به عنوان یک دریچه اطمینان از وقوع این اعمال در زندگی روزمره پیشگیری میکنیم!

با مطالعات جدید دریچه های جدیدی به فهم رویا گشوده شده است.در یکی از جالب ترین نمونه دانشمندان دانشگاه ویسکانسین تعدادی موش را با روش بیرحمانه ای از رویا دیدن حین خواب محروم کردند و در نهایت تعجب دیدند که این موش ها پس از مدتی توانایی های لازم برای ادامه حیات را از دست دادند! وقتی این موش ها را تحت درمان دارویی با داروهای معمول بیدار نگهدارنده و افزایش دهنده حافظه و تمرکز درمان کردند بازهم تغییری در رفتار موش ها مشاهده نشد و موش های محروم شده از خواب دیدن نتوانستند زنده بمانند!

محققان دانشگاه استنفورد معتقدند رویا صدای مغز است، وقتی که دارد تکالیفش را انجام میدهد!

افرادی که دچار یک حادثه ناگوار شده اند معمولا پس از این اتفاق تا مدتها با کابوس های مربوط به آن حادثه زندگی میکنند.اما این موضوع شاید چندان هم بد نباشد، شاید مغز ما با این رویاها به ما کمک میکند چگونه با آن حادثه کنار بیاییم و زنده بمانیم. جالب تر آنکه زوجینی که خواب های مرتبط با رابطه با همسرشان میبینند بیشتر ممکن است که بتوانند مشکلاتشان را حل کنند تا زوجین که رویاهایشان در مورد روابط بین فردی شان نیست.

بنابراین رویاهای ما حاصل عملکرد غیرمتعارف مغزی نیستند بلکه حاصل تلاش مغزمان برای پیدا کردن راه حل هستند. راه حلی برای حل تعارضات خانوادگی،کاهش استرس و ترس و فراموش کردن اتفاقات ناگوار و…

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *