علل عدم موفقیت در رژیم های لاغری

با خود مهربان باشیم تا بدنمان به تمایلات ما توجه کند.

همانطور که در مقاله قبل به ان اشاره کردیم، نه تنها پیروی از یک رژیم صحیح غذایی بلکه بررسی عوامل موثر بر روند کاهش وزن توسط متخصص و یا خود فرد می تواند در بالا بردن احتمال موفقیت موثر باشد.

losing_weight_with_a_healthy_approach6037f40557d5d09fef27

امروزه اطلاعات پزشکی و تغذیه بسیاری در انواع رسانه های در دسترس موجود است اما با این وجود طبق آمارهای اعلام شده در کشور، بیش از نیمی از جمعیت ایران اضافه وزن داشته و یا چاقند. علت این شیوع بالا با وجود محتوای علمی گسترده در جامعه چیست؟

یکسری از عواملی که در اولین مرحله باید به آن توجه کرد را با هم مرور می کنیم.

 • جنس: طبق مطالعات مردان نسبت به زنان با سرعت بیشتری می توانند وزنشان را کاهش دهند، خصوصا در ارتباط با آب کردن چربی دور شکم.
 • صبحانه: خیلی از ماها در ارتباط با اثر صبحانه در سلامت و خصوصا کاهش اشتها و کاهش وزن بسیار شنیده ایم. اما با اینحال در دنیای پرمشغله امروز چقدر این امر شدنی است و به چه میزان ان را رعایت می کنیم؟ خوردن صبحانه با فیبربالا و پروتئین با کیفیت همچون تخم مرغ سیری خوبی به شما داده و در کاهش مصرف کالری در ادامه روز بسیار موثر است.
 • خواب: خواب در دیرهنگام از چند جهت بر عدم موفقیت در این مسیر موثر است. اصولا افرادی که دیرتر می خوابند شام را دیرتر میل کرده و اگر هم زود شام بخورند تا اخرشب هله هوله های زیادی برای رفع گرسنگی و یا میل به خوردن مصرف می کنند.
 • متابولیسم: بین مراجعین زیاد شنیده ام که می گویند چرا مانند بقیه غذا می خورند اما باز لاغر نمی شوند. باید در نظر گرفت هر شخص با توجه به شرایط فیزیولوژیک خود باید در مورد رفتارهای غذایی خود تصمیم بگیرد. خیلی از افراد با وزن مشابه فرد دیگر، با توجه به حجم پایین ماهیچه بدن نمی توانند به میزان کافی سوخت و ساز داشته باشند. میزان متابولیم در بدن هر انسان بر توانایی او در سوزاندن چربی موثر است.

عوامل دیگری که در مقالات بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • سن
 • محدودیت کالری زیاد
 • اختلالات هورمونی
 • بیماری های گوارشی
 • فعالیت بدنی
 • جویدن
 • عوامل روحی
 • پرخوری احساسی

ادامه دارد…

مریم عمادی

 • مریم عمادی
 • مشاور تغذیه و رژیم درمانی

[divider]

مرکز تخصصی تغذیه و رژیم درمانی آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *