علت کم خوابی های شبانه چیست؟!

روش های درمان بی خوابی های شبانه
روش های درمان بی خوابی های شبانه

روش های درمان

اگر پزشک مربوطه تشخیص دهد که شخص مشکوک به بیماری اختلال خوابی است، ابتدا یک سری مراقبت های اولیه بر روی او انجام شده و بعد از او در خواست می گردد که به یک متخصص سلامت و روان و کلینیک اختلال خواب مراجعه کند. فرآیند درمان شامل قرص های خواب و روان درمانی شناختی-رفتاری است که به فرد بیمار کمک می کند تا رفتار ها یا عواملی را که سبب بروز مشکلات در خواب می شود، شناسایی و اصلاح کند.

فرآیند درمان اختلال اضطراب شامل روان درمانی شناختی-رفتاری است  و هم چنین تکنیک های تمدد اعصاب است. پزشک مربوطه یا روانپزشک، شما را به استفاده از یکی از این روش ها یا ترکیبی از آنها توصیه می کند.

گزینه های درمان

کاهش اضطراب و استرس:

  1. مدیتیشن: تمرکز بر روی تنفس– به آرامی هوا را به داخل شش ها فرستاده و خارج کنید و در ذهن خود محیطی آرام، برای مثال یک ساحل خالی از سکنه یا تپه های پوشیده از چمن تجسم کنید.
  2. فعالیت روزشی: ورزش مناسب برای سلامت جسم و روح لازم و ضروری است. با ورزش روزانه، اندورفینی در بدن تولید می شود که خلق و خوی انسان را عوض می کند. ورزش یوگا نیز می تواند در کاهش استرس و اضطراب موثر واقع شود.
  3. کارهای خود را اولویت بندی کنید: انرژی و زمان خود را صرف کارهایی کنید که از اهمیت بیشتری برخوردارند و کارهای بزرگ خود را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید تا آسان تر و سریع تر انجام شوند. تا جایی که می توانید برخی مسئولیت ها را به دیگران بسپارید.
  4. پخش موسیقی: یک موسیقی آرامش بخش باعث پایین آمدن فشار خون و آرامش ذهن و جسم می گردد.
  5. به اندازه کافی بخوابید: خواب کافی مغز را دوباره شارژ و تقویت می کند و باعث افزایش تمرکز، توجه و سرحال آمدن او می شود.
  6. مهار و کنترل احساس اضطراب و استرس: سعی کنید که به اطرافیان خود کمک کرده یا در فعالیت های داوطلبانه شرکت کنید. کمک کردن به دیگران سبب می شود که ذهن و فکر شما به سمت دیگری برود و از ترس ها و عوامل ناراحتی شما فاصله بگیرد.
  7. صحبت و درد و دل کردن: بگذارید تا خانواده و دوستان در این مورد تا جایی که از دستشان بر می آید به شما کمک کنند و در نهایت به پزشک یا روانپزشک مراجعه کنید.

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *