صبحانه برای مغز دوم: چگونه سلامتی روده را حفظ کنیم؟

سلامت روده0

برخی پزشکان شواهدی دارند که نشان می دهد روده مانند مغز دوم انسان عمل می کند. مغز عملکردهای داخل بدن را کنترل می کند، ولی سیستم گوارش مستقل می کند. تحقیقات بیشتر نشان می دهند که در نظر گرفتن روده به عنوان مغز دوم می توان سلامت روحی و مشکلات رفتاری که در برخی ظاهر می شود را توضیح داد. این مسئله علائم مشکلات رفتاری در کودکان را نیز توضیح می دهد.

مغز دوم بر روی احساسات نیز تاثیر می گذارد

امران مییر (Emeran Mayer) پزشک متخصس علوم رفتاری در UCLA می گوید که عصب های روده می توانند نقش مهمی در چگونگی احساسات افراد داشته باشند. احساسی که تحت عنوان دلشوره مطرح می شود، یکی از مشخص ترین علائمی است که مغز دوم بر روی احساسات افراد تاثیر می گذارد.

حداقل یک گروه از محققان دریافتند که میکروب های موجود در معده ی موش می توانند چگونگی رفتار موش را پیش بینی کنند. در آزمایشات انجام شده، محققان دانشگاه McMaster دریافتند که حتی می توانند با تغییر میکروب ها، رفتار موش را نیز تغییر دهند، از یک موش نترس به یک موش مضطرب.

مغز دوم و تاثیر بر روی چگونگی حضور در مدرسه و رفتارها

این تحقیقات اولیه نشان می دهند که سیستم گوارش می تواند نقش مهمی در رفتار و حضور کودک در مدرسه داشته باشد. دانش آموزانی که روده ی ناسالم دارند بیشتر در معرض ابتلا به ADHD هستند. به علاوه، این کودکان در دنبال کردن دستورات، نشستن در کلاس یا بیان و توضیح خود دچار مشکل می شوند.

حتی اگر روده نقش کمتری در رفتار و عملکرد کودک در مدرسه داشته باشد، والدین و معلمین باید به عملکرد سیستم گوارش کودک نظارت داشته باشند.

تغذیه برای کمک به سلامت مغز دوم

داشتن یک روده ی سالم نیاز به کار زیادی ندارد. خوردن غذاهای پروبیوتیک مانند ماست، غذاهای تخمیر شده و کفیر و میسو (برای رژیم های بدون لبنیات) می توانند باکتری های سیستم گوارش را منظم کنند. اگر این تحقیق درست باشد، قرار دادن این غذاها در رژیم غذایی روزانه ی یک کودک می تواند روابط عاطفی و رفتارهای خوب کودک را بهبود بخشد. دانشمندان شواهد قانع کننده ای دارند که نشان می دهند رژیم غذایی پروبیوتیک می تواند باعث پیدایش احساسات باثبات تر و رفتار مثبت شود.

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *