شانه منجمد

شانه منجمد
شانه منجمد

کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) اصلاح پزشکی برای شانه منجمد است که به معنای محدودیت شدید حرکتی درمفصل شانه  است.

چسبندگی شانه در طی سه مرحله رخ می دهد: مرحله چسبندگی و یخ زدگی که عضلات شانه منقبض می شوند، مرحله کشیدگی و کوفتگی عضلات که حرکت و جنبش شانه به شدت کاهش پیدا می کند و  به اصلاح فاز یخ گشایی که درد شانه بتدریج کاهش پیدا می کند و می توان شانه را حرکت داد.

علائم چسبندگی شانه

اصلاح پزشکی  کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) شرایطی را توضیح می دهد که مفاصل در هم قفل شده و یا دچار التهاب می شوند.
اصلاح پزشکی کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) شرایطی را توضیح می دهد که مفاصل در هم قفل شده و یا دچار التهاب می شوند.

مرحله مقاومت در برابر دردهای پایا ( در حال انجماد) فاز چسبندگی یا انجامد شانه یخ زده با بروز دردهای تدریجی در شانه آغاز می شود. درد شانه حتی شب ها شدیدتر می شود و باعث می شود که فرد توانایی خوابیدن بر پهلوها را نداشته باشد. این مرحله بین 2 تا 9 ماه طول می کشد.

مرحله کشیدگی و انقباض عضلات ( شانه منجمد)در طول فاز دوم مفاصل شانه تنگ و فشرده میشوند. بهنگام انجام فعالیت های روزانه فرد هنوز هم در قسمت شانه احساس درد می کند. درد شانه در طول روز نیز فرد را رها نمی کند و در زمان لباس پوشیدن یا بلند کردن کیف کولی خود را نشان می دهد. در اثر عدم تحرک شانه ها، عضلات شانه به تدریج ضعیف میشوند. علائم مرحله انجماد شانه ممکن است از 4 تا 12  ماه به درازا بکشد.

فاز یخ گشاییدر این مرحله علائم بیماری بتدریچ برطرف می شوند و در شانه بتدریج بهبود پیدا می کند و فرد قادر است که شانه خود را حرکت دهد. این مرحله نیز به 5 تا 12 دوام دارد.

شانه منجمد یا  کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) شرایطی است که بر حرکات و جنبش شانه تاثیر می گذارد. تقریبا از هر 5 نفر، یک نفر دو دچار انجماد و چسبندگی شانه در هر دو طرف بدن خود می شود.

چسبندگی شانه یا شانه منجمد

اصلاح پزشکی  کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) شرایطی را توضیح می دهد که مفاصل در هم قفل شده و یا دچار التهاب می شوند. بسیاری براین باورندکه  بسیاری از علائمی که در ارتباط با این بیماری بیان شده است،همه بعلت چسبندگی یا آماس مفاصل ایجاده شده است به گونه ای که مفاصل درهم قفل شده و حرکت شانه غیرممکن خواهد بود.

گرفتگی و انجماد شانه در افراد جوان به ندرت رخ می دهد و بیشتر در افراد بالای 40 تا 70 سال ظهور پیدا می کند.  مطالعات نشان میدهد که بیش از سه درصد از جمعیت کشور بدین بیماری دچار هستند که در این میان خانم ها حدود 5 برابر بیشتر از آقایان در معرض خطر این بیماری قرار دارند.

کپسولیت چسبنده (كالبد شناسي: نيام يا لايه اى كه برخي اندام را دربر مي گيرد) به دو صورت طبقه بندی می شود:

  • حالت اولیه: زمانی که علت خاصی برای دردهای دائمی یا انقباض مفاصل وجود ندارد
  • حالت ثانویه: که بعلت جراحی های متناوب، ضربه جسمی یا روحی و یا بیماری بروز پیدا میکند

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *