سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

زبان بزرگ و مشکلات تنفسی حین خواب

زبان بزرگ

زبان بزرگ استیفن تایلور و خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و شلی زبان

زبان بزرگ استیفن تایلور دارای رکورد بزرگترین زبان میباشد ولی برای او خطر هایی از جمله خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و شلی زبان را به همراه داشته است .

امکان لیسیدن کامل بستنی از پایین به بالا تجربه ای شگفت انگیز است و البته همان تجربه ای است که برای استیفن تایلور –مردی با بزرگترین زبان دنیا اشنا میباشد .ولی چنین امتیازی دارای تاوانی نیز میباشد که وی در طول شبانه روز با ان روبرو میباشد .

طول زبان تیلور 9.8 سانتی متر میباشد و این مقدار مطابق با اعلامیه رکورد های گینس است .البته از طرفی هم این طول در حال افزایش میباشد که به دلیل تمرینات ویژه ای است که وی به علت جلوگیری از عدم انعطاف پذیری ماهیچه های زبانش انجام میدهد .

این موضع میتواند برای بسیاری جذاب و یا حتی تعجب اور باشد ولی به دلیل حالت غیر طبیعی این عضو ,تایلور دچار مشکلاتی همچون قطع تنفس در شب شود .همچنین وی با لکنت صحبت میکند زیرا زبانش به او اجازه تلفظ اسان کلمات را نمیدهد .

در حالتی که فردی دارای مجرای هوای خیلی نازک باشد ,انگاه وجود زبان بزرگ میتواند بسیار مشکل ساز شود .زمانی که این افراد در هنگام شب به حالت صاف خوابیده اند ,زبان به سمت عقب حرکت کرده و جلوی دریچه هوا را گرفته و باعث قطع تنفس منقطع میشود .

اگرچه وی هنوز به این اختلال دچار نشده است ولی به طور تصادفی زبان خود را گاز میگیرد و این موضوع برای وی نگران کننده است .

تایلور : من معمولا در طی روز زبان خود را گاز نمیگیرم ولی این اتفاق معمولا درشب ها رخ میدهد و من مشکل دیگری با این وضعیت ندارم .

قطع تنفس به صورت منقطع معمولا در افراد چاق و یا سالخورده رخ میدهد .حتی در بین افراد معتاد به سیگار هم وجود دارد و این موضوع بسته به میزان انبساط عضلات دریچه هوا متفاوت میباشد .در بین بیماران چاق ,وضعیت بافت ها این امکان را بوجود می اورد و در بین سالخوردگان این موضع ناشی از ماهیچه های ضعیف میباشد که قادر به حفظ دریچه ها به صورت باز نمیباشد.

در سال 2009 ,طول زبان تایلور 9.5 سانتی متر بود و پس از ان هر سال ماهیچه های این قسمت قوی تر شده و رشد کردند .

تایلور :شاید دلیل بزرگی زبان من این میباشد که در تمام شو های تلویزیونی که دعوت شده ام ان را از دهانم خارج نموده ام .البته من میتوانم با کمی فشار اندازه ان را به 10 سانتی متر افزایش دهم ولی کمی دردناک است .

نگارندگان : فرحناز آل احمد/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: