رویای شفاف و واضح چیست؟

 

رویای شفاف و واضح

رویای واضح  وشفاف رویایی است که خواب بیننده نسبت به رویایش آگاه است، خواب بیننده قادر است که اعمالش را در طول دیدن رویا کنترل کند و یا شخصیت و یا طرح و مدل خواب را آگاهانه تغییر دهد وبه راحتی می تواند تشخیص دهد که این رویا واقعی نیست.

رویای شفاف و واضح لزوما به این معنا نیست که خواب بیننده کنترل کامل بر روی رویای خود دارد.

در رویاهای شفاف و واضح باآگاهی از اینکه رویای واقعی نیست آغاز می شود در اواسط دیدن رویا اغلب در هنگام خواب ، فرد خواب بینده متوجه می شود که برخی از عناصر رویا غیر محتمل است در این قسمت مردم اغلب خواب از خواب بیدار می شوند ، اما بعضی افراد ممکن است از خواب بیدار نشوند و این قدرت را داشته باشند که در حین خواب تشخیص دهند که این یک رویا است و واقعیت ندارد و کنترل قابل توجهی بر رویای خود دارند.

موارد استفاده از  رویای شفاف

رویای شفاف به طور معمول بخشی از درمان اصلی رواندرمانی نیست با این حال، خواب شفاف ورواضح  هنوز هم ممکن است  مزایایی داشته باشد :

برای افرادی که دچار کابوس درخواب  میشوند ، با بدست گرفتن کنترل زندگی در خواب می تواند به خواب آرام تر و الهام بخش واحساس کنترل  داشتن کمک کند.

در بعضی افراد ممکن است از خواب شفاف برای آماده شدن برای رویدادهای زندگی واقعی استفاده کنند ، برخی از افراد تلاش میکنند تا رویای شفاف و واضحی به طور ساده در طول زندگی شبانه خود ( خواب شب ) که برایشان جالب است بسازند و هویت متفاوتی در رویا از خود نشان دهند.

روش هایی برای رسیدن به رویای شفاف و واضح

یکی از محبوب ترین روش ها آن است که قبل از به خواب رفتن در خیال خود چیزهایی را که می خواهید  یادآوری کنید و چیزهایی را که در زندگی واقعیتان اتفاق می افتد یا اتفاق نمی افتد را یادآوری کنید.

برای دیدن رویای شفاف و واضح برنامه ریزی کنید و یک لیست تهیه کنید و خیال پردازی هایتان را بارها و بارها پیش بینی کنید و بر روی آنها تامل کنید.

منبع:

goodtherapy

2 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

5 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فرشاد

من چندین ساله که در حالت خواب هرکاری که میخوام انجام میشه ویا هدچیزی یا مکانی که ان لحظه یعنی در حالت خواب میخوام همون میشه این ویژگی برای من فایده یا استفاده ای داره ویا اینکه اگر این ویژگی خواب من یک ویژگی روحی یا ذهنی است چگونه ارتقاعش دهم .ممنون

مریم

سخت نیست…اگه هر کاری که میخوای میتونی انجام بدی که عالیه! روش های مختلفی برای بیشتر دیدنشونم هست. من خودم تازه کارم ولی با یه عالمه مطالبی که خوندم فک کنم بتونم حتی به چند نفری یاد بدم. بهترین سایت برای دیدن تکنیکاش اینه:
http://www.world-of-lucid-dreaming.com

امتیاز بینندگان:5 ستاره

حسین جمالی

سلام من خواب که می بینم کاملا همه احساسات را درک می کنم یعنی فقط دیدن نیست حتی ترس واقعی فرار عشق تجربه یه چیز جدید تصمیم گیری قشنگ حتی باد هم حس می کنم مثلاً تا حالا سمت سیگار نرفتم ولی توی خواب حسش کردم چجوریه به نظرتون دلیلش چیه

سلام دوست عزیز
موردی که ذکر کردید می تواند جزو همین رویای شفاف و واضح باشد.

5
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x