راههای مختلف برای تعویض چرخه خواب در شما

نوشته شده توسط مایکل دبلیو اسمیت

خواب دیدن

مسافرت، نوبت کاری  و یا حتی هر گونه نگرانی می تواند ریتم شبانه روزی خواب را بهم بریزد و شما را از کنترل در ساعات خواب و بیداری خارج کند .

همیشه لازم نیست این مشکلات را با خود به رختخواب ببرید ، بلکه با روش های رفتاری و درمان های دارویی و غیر دارویی می توانید مشکلات خواب خود را سامان دهید در زیر نکاتی برای بهبود خواب شما ذکر شده است با دقت خوانده و هر یک از انها را اعمال کنید:

توصیه های مربوط به اختلالات خواب

1 . استفاده از نور روشن در صبح

ساعت بدن شما با مجموعه ای از نشانه ها مانند :  نور، تاریکی  و یا ورزش ،غذا خوردن عادت می کند . نور یکی از این نشانه های قوی است ،هنگامی که شما از خواب بیدار میشوید، چراغ را روشن می کنید و یا پرده را کنار می زنید ،مغز شما یاد می گیرد هنگام است موقع بیداری است .


2 . نور کم  چراغ در شب

نور بیش از حد در شب و زمان خواب ،داری میشود بهتر از در ساعات آخر شب از نورهای کم استفاده کنید و چیزهایی مانند ساعت و لپ تاپ و یا تلویزیون که ممکن است نور اتاق خواب شما را بیشتر کند از اتاق خود خارج کنید.


3 . زمان وعده های غذایی شما

خوردن قبل از ساعات خواب با توجه به تحقیقاتی که بر روی حیوانات انجام شده است نشان داده که می تواند بر روی ساعت درونی بدن تاثیر بگذارد.بهتر است قبل از خواب از وعده غذاییی ساده و کم حجم استفاده کنید.

4 . محدودیت زمانی شما در تختخواب
سعی کیند در رختخواب بیشتر از میزان استراحت و خوابتان دراز نکشید زیرا این کار مانع از خواب عمیق در شما میشود.


5 . کافئین را محدود کنید

شما ممکن است وسوسه به استفاده از کافئین را در خود کاهش دهید زیرا می تواند بر خواب شما تاثیر گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *