بهترین مرکز زوج درمانی و سکستراپی در کشور!

سکستراپی
سکستراپی

سکستراپی نوعی روان درمانی است – یک اصطلاح رایج برای درمان مشکلات روحی و روانی از طریق صحبت کردن با یک روان درمانگر حرفه ای. در جلسه سکستراپی نگرانی های مربوط به عملکردهای جنسی، احساسات جنسی و صمیمیت به صورت فردی یا با حضور پارتنر فرد انجام می گیرد. سکستراپی برای هر فردی در هر سنی و هر جنسیتی موثر است.

سکستراپی معمولا توسط روانشناس، مدد کار اجتماعی، پزشک یا درمانگرهای داای مجوز انجام می شود که در مورد مسائل جنسی و روابط آموزش ویژه دیده اند. سکستراپ ها دارای مدرک دانشگاهی در این زمینه هستند.

درمانگر سکستراپی با بیمار خود رابطه جنسی یا فیزیکی برقرار نمی کند، بلکه از طریق بررسی مشکل به وجود آمده، معاینات لازم، صحبت با بیمار و تجویز دارو به حل مشکل به وجود آمده کمک می کند.

سکستراپی معمولا کوتاه مدت است و طی چند جلسه کوتاه انجام می شود. برنامه درمانی بستگی به نگرانی ها و مشکلات به وجود آمده دارد.

[toggle title=”قبل از مطالعه ادامه مقاله با بهترین مرکز زوج درمانی و سکستراپی آشنا شوید!” state=”open” ][/toggle]

بنابراین مراجعه به سکستراپی یا زوج درمانی مشابه مراجعه به متخصص زنان برای رفع مشکلات زنان و زایمان است. هر دو دارای تخصصی در این زمینه هستند. به هرحال نمی توان گفت نمی توان از یک درمانگر غیر جنسی برای مشکلات جنسی کمک مناسب دریافت کرد، بلکه احتمال موفقیت درمان در این مورد کمتر خواهد بود.

این درمانگرها یک آگاهی ویژه نسبت به تمایلات جنسی که ورای تجربیات فرد است، دارند. آنها معمولا روش های مختلفی برای درمان مشکل یک بیمار دارند. روش کار به اینگونه است که ابتدا روش درمانی خود را برای مراجعه کننده توضیح می دهند. قرار نیست کسی را که تمایلات جنسی کمتری دارد به اجبار به برقراری روابط جنسی وادار کرد، بلکه روشی برای درمان مشکل وجود دارد. در صورتی که مشکلات به وجود امده روحی و روانی باشند، مبنای کار بیشتر با صحبت انجام می شود.

به علاوه سکستراپ ها دانش زیادی در مورد فرایندهای فیزیولوژیک دارند که بخشی از تمایلات جنسی انسان هستند. آنها با همکاری با پزشکان به طور کامل مشکلات و نگرانی های جنسی به وجود آمده را برطرف می کنند.

مطمئنا تمایلات جنسی تاثیر مثبت بر روی زندگی انسان و در نتیجه جهان به طور کل، دارند. بیماری و مشکل در این روابط و تمایلات پیامدهای فردی و اجتماعی ناخوشایندی در پی دارد. در سکستراپی سعی می شود با روش های علمی این مشکلا مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرند.

چرا سکستراپی باید انجام شود؟

جلسه های سکستراپی به حل مشکلات جنسی بین زن و شوهرها کمک می کند، از نگرانی های مربوط به عملکردهای جنسی تا احساسات به وجود آمده بین دو نفر نسبت به یکدیگر. در جلسات سکستراپی بر مشکلاتی تمرکز می شود که عبارتند از:

 • نگرانی های مربوط به تمایلات یا تحریک های جنسی
 • نگرانی های مربوط به گرایشات جنسی
 • رفتارهای جنسی مخرب
 • اختلال در نعوظ
 • انزال زودرس
 • مشکل در تحریک جنسی
 • مشکل در رسیدن به ارگاسم (آنورگاسمی)
 • مقاربت دردناک
 • مشکلات مربوط به صمیمیت، ناتوانی در برقراری رابطه صمیمی یا شرایط مزمن
 • نگرانی در مورد تجربه های ناخواسته گذشته

چطور برای جلسات سکستراپی آماده شوید؟

قبل از بنامه ریزی برای جلسات سکستراپی لازم است برخی نکات را مد نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که درمانگر مورد نظر شما مناسب شماست و توانایی برطرف کردن مشکلتان را دارد. به این منظور می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • تحصیلات و تجربه. پیشینه آموزشی و تجربی درمانگر چگونه است؟
 • دسترسی و امکانات. مطب درمانگر مورد نظر شما کجاست؟ ساعات کاری وی چگونه است؟ با این موارد مشکلی ندارید؟
 • برنامه درمانی. هر جلسه چقدر طول می کشد؟ جلسات هر چند وقت یک بار برگزار می شوند؟ برنامه درمانی چند وقت طول می کشد؟

قبل از مراجعه به پزشک

بهتر است خود را برای هر جلسه آماده کنید و نکات زیر را برای این آکادگی در نظر بگیرید:

 • جزئیات مشکل خود را آمده سازید، از جمله این مشکل چه زمانی شروع شده است، آیا این مشکل دائمی است یا به شکل منقطع بروز می کند، تا کنون به پزشک و متخصص دیگری هم مراجعه کرده اید، روش های درمانی ارائه شده توسط آنها و نتایج حاصل چه بوده است.
 • اطلاعات شخصی مهم خود را بیان کنید، از جمله شرایط پزشکی خود و هر گونه استرسی که دارید و همچنین تغییراتی که اخیرا در زندگی شما رخ داده است.
 • تمام داروهایی که در حال مصرف آنها هستید، از جمله داروهای بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل ها یا داروهای گیاهی و میزان مصرف آنها.
 • سوالات خود را آماده کنید تا از درمانگر بپرسید.

انتظارات شما از سکستراپی

جلسات سکستراپی احتمالا با توصیف های شما از مشکل به وجود امده آغاز می شود. مشکلات جنسی ممکن است پیچیده باشند و درمانگر از شما می خواهد مشکل را به طور واضح برای وی بیان کنید. زمانی که درمانگر متوجه مشکل شد در مورد روش های برای رفع نگرانی و بهبود روابط و حل مشکل ارائه می دهد.

صحبت در مورد مشکلات جنسی ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد، اما متخصصین سکستراپی این توانایی را دارند که فضایی راحت برای بیمار آماده کنند تا مسائل و نگرانی های خود را بیان کند.

معمولا بهتر است که جلسات با حضور پارتنر برگزار شود. پس از هر جلسه ممکن است تکالیف و تمرین هایی به هر دو نفر محول شود، از جمله:

 • تمرین برقراری روابط با پارتنر
 • تمرین تکنیک های ذهن آگاهی (mindfulness)
 • مطالعه کردن یا مشاهده فیلم هایی در مورد سلامت روابط جنسی
 • تغییر تعاملات جنسی و غیر جنسی خود با پارتنر

سکستراپی معمولا کوتاه مدت است و برخی منگرانی ها به سرعت و طی چند جلسه برطرف می شود. اما گاهی چندین جلسه مشاوره برای رفع برخی مشکلات لازم خواهد بود. با پیشروی جلسه های سکستراپی می توانید از تجربه های خود در خانه استفاده کنید تا مشکلات را بهتر تشخیص داده و به حل آنها اقدام کنید.

دیگر مشکلات

به یاد داشته باشید که نگرانی در مورد مشکلات جنسی و صمیمیت اغلب با مشکلات دیگری در ارتباط است، از جمله اضطراب یا افسردگی. در برخی موارد نیز عملکردهای جنسی تحت تاثیر بیماری های مزمن، عوارض برخی داروها، جراحی و بالا رفتن سن قرار می گیرند.

بسته به نوع مشکل به وجود امده ممکن است مراجعه به سکستراپی کافی باشد، در صورت نیاز درمانگر شما را به متخصصین دیگر معرفی خواهد کرد.

نتایج سکستراپی

از طریق سکستراپی می توانید مشکلات خود را واضح تر و بهتر بیان کنید، نیازهای خود را بشناسید و همچنین نیازهای جنسی پارتنر خود را بهتر درک کنید.

بهتر است بدانید سکستراپی زمانی نتیجه خوبی خواهد داشت که به درمانگر خود اعتماد کرده و سعی کنید ارتباط خوبی با وی برقرار کنید.

 


تیم تحقیقاتی نگارنده این مقاله و معرفی بهترین زوج درمانگران تهران در جایروس

روانپزشک و روان درمانگر اختلالات جنسی ( مشکلات میل جنسی، واژینیسموس و مشکلات روابط زناشویی)

دکتر سینا قاسمی

روانپزشک و روان درمانگر، متخصص زوج درمانی و اختلالات جنسی

 

 

روانپزشک و سکس تراپیست

دکتر ضحی ابریشمی

روانپزشک و رواندرمانگر

 

دکتر فرشاد شیبانی

متخصص روانشناس بالینی، زوج درمانگر و مدرس دانشگاه

 

مریم عبداللهی 

روانشناس ،نوروتراپیست،رفتاردرمانگر بهداشت و رفتار جنسی

 

 

 


منبع شماره 1

منبع شماره 2


مرکز ویژه زوج درمانی و سکس تراپی تهران

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز زوج درمانی و سکستراپی تهران:

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.5 (2 رای)

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

31 نظرات
 1. الناز می گوید

  سلام شما آیا مشاوره تلفنی در زمینه روابط زناشویی هم انجام میدید؟
  لطف می کنید هزینه رو بگید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام، دوست گرامی از طریق صفحه تماس با ما، با مرکز سکس تراپی قلهک تماس بگیرید تا در این زمینه همکاران راهنماییتان کنند.

 2. بنفشه می گوید

  سلام، ممکنه دکتر سکسوتراپ در کرج معرفی کنین لطفا.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام، دوست عزیز مرکز سکس تراپی مجموعه جایروس کلینیک در تهران (قلهک) می باشد. در صورت تمایل می توانید با این مرکز تماس بگیرید. در حال حاضر در کرج شعبه ای نداریم.

 3. Mehdi می گوید

  سلام وقتتون بخیر من مشکل زود انزالی دارم به هر پزشکو دارو گیاهی که بگید مراجعه کردم ولی مشکلمو حل نکردن قرص تاخیری واسپری هم استفاده کردم جوابگو نبوده حتی تریاک وشیره هم استفاده کردم هیچ کاری برام نکرده لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق می گوید

   دوست عزیز، برای درمان زودانزالی باید به سکس تراپ مراجعه کنید میتوانید برای دکتر سینا قاسمی از کلینیک سکس تراپی نوبت بگیرید برای خیلی از مردان اضطراب و استرس نقش خود را ایفا کنند، هرچند هنوز توسط سازمان غذا و دارویی آمریکا ( FDA ) دارویی برای درمان زود انزالی تایید نشده است، با اینحال بعضی از داروهایی که برای درمان افسردگی استفاده می شوند و کرم‌های بیحس کننده نشان داده‌اند که می توانند به درمان انزال زودرس کمک کنند،روانپزشک میتواند با راهکارهای دارویی و غیر دارویی به شما کمک کند . امید است به زودی مشکل حل شود

 4. سارا احمدوند می گوید

  سلام من قبل از ازدواجم با یه آقا به مدت ۲سال رابطه داشتم که با کلک به من نزدیک شد، درحد اینکه من خیلی تحریک میشدم ولی اصلا دخولی نبود الان که ازدواج کردم اصلا درون واژنم هیچ حسی ندارم ومن اصلا تحریک نمیشم میل به سکس ندارم شوهرم دوست داره که من لذت ببرم ولی دست خودم نیست هیچ حسی ندارم خیلی پشیمونم شوهرم از این موضوع باخبره .آیا من درمان میشم؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   نیاز به بررسی وجود دارد. علل روحی یا جسمی ممکن است موجب بروز این حالت گردد. در صورت تمایل می توانید با مرکز سکس تراپی جایروس تماس بگیرید و از دکتر ندا فرزانه (روانپزشک) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 5. علی می گوید

  سلام. من از شهزستان تماس می گیرم. من متاهل هستم و مشکل بی میلی جنسی دارم . بصورت دوره ای دچار عدم میل شدید جنسی می شوم. تا حالا به چند پزشک مراجعه کرده ام و آزمایشهایی از من بعمل آمده است. قرصهای تقویتی زیادی برایم تجویز شده است ولی بی فایده بوده است. پزشکان اظهار می کردند که مشکل جنسی من جسمی نیست بلکه روانی است. خواهش می کنم یک پزشک مربوطه و خوب از میان پزشکانی که مشناسی به بنده معرفی کنین. سپاسگزارم

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق می گوید

   سلام دوست گرامی
   برای دکتر سینا قاسمی در کلینیک قلهک ( سکس تراپی ) نوبت ویزیت بگیرید

 6. amir می گوید

  سلام من 32سالمه و تا الان ازدواج نکردم و خیلی از نظر جنسی گرم هستم با توجه به اینکه تا این سن تا کنون ازدواج نکردم آیا خود ارضایی نیاز هست؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   چنانچه این مساله مختل فعالیت روزانه تان می باشد بهتر است با روانشناس یا سکس تراپیست صحبت نمایید.
   به طور کلی راهکارهایی در این زمینه وجود دارد که می تواند این شرایط را قابل کتترل نماید مانند: ورزش، کاهش مصرف غذاهای گرم و محرک مانند: پیاز، فلفل و..، از حضور در محیط های تحریک کننده و یا دیدن تصاویر محرک اجتناب نمایید، برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی اشته باشید و….
   با آرزوی سلامتی و موفقیت شما

 7. فائزه می گوید

  سلام در رابطه با مشاوره در مورد خیانت و پیامک های جنسی همسرم با دیگران و پورنوگرافی باید با کدوم دکتر و کلینیک صحبت کنم. پیشنهاد شما چیست

  1. دکتر سینا قاسمی یا خانم دکتر ضحی ابریشمی

 8. ali می گوید

  سلام ۲۵ سالمه مجردم من خیلی از شهوت شدید اذیت میشم الان ب پسرای کم سن ک میبینم تحریک میشم و خودمو نمیتونم کنترل کنم قبلن اینطوری نبودم و این شهوت باعث شده من وابستگی شدید به هر فردی پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   نیاز به بررسی می باشد. توصیه می شود در این زمینه با روانپزشک (سکس تراپیست) صحبت نمایید. در صورت تمایل می توانید با یکی از مراکز تماس بگیرید و از دکتر سینا قاسمی (روانپزشک و سکس تراپیست) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 9. سعید می گوید

  سلام سی و سه سالمه، سه ساله ازدواج کردم تو رابطه با خانومم متاسفانه تپش قلب می گیرم و باعث میشه به نفس تنگی بگیرم و همون هم دلیل کاهش میلم به ادامه رابطه میشه. دقیقا حالت نعوذ ناقص. این مشکلم به شدت عصبی کرده منو و باعث سرخوردگی.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   نیاز به بررسی و معاینه شما می باشد. این حالت گاهی می تواند ناشی از عوامل جسمی و یا روحی باشد. توصیه می شود در این زمینه با سکس تراپیست صحبت نمایید.
   در صورت تمایل می توانید با یکی از مراکز تماس بگیرید و از دکتر سینا قاسمی (روانپزشک و سکس تراپیست) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 10. نسترن می گوید

  سلام
  31 سالمه و 3 سال هست که ازدواج کردم
  رابطه جنسی رو در زندگیم با تاخیر شروع کردم و در این سه سال تا حالا نتونستم مورد معاینه پزشک زنان قرار بگیرم
  چندین باز برایم ازمایش پاپ اسمیر و سونوگرافی واژینال تجویز شده ولی نتوانستم تحمل کنم و انجام ندادم
  به کدوم دکتر باید مراجعه کنم؟

  1. خانم دکتر ضحی ابریشمی در شعبه شریعتی

 11. گلاره می گوید

  سلام وقت بخیر . خانومی ۲۸ ساله هستم ۱ سال میشه ک ازدواج کردم ولی حدود ۸ سال هست ک هیچ گونه میل جنسی ندارم و باعث مشکلات زیادی تو زندگیمون شده ، دوست دارم پیش یک سکس تراپ خانوم برم ، پیشنهاد شما چیه ؟؟

  1. خانم دکتر ضحی ابریشمی

   1. گلاره می گوید

    ببخشید من همسرم هم باید بیاد ؟؟ رفتم پیش مشاور و گفتن هردو باید برید پیش سکس تراپ، ولی همسرم قبول نمیکنن بیان ، رفتن خودم ب تنهایی پیش سکس تراپ کمکی میکنه ؟؟

    1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

     سلام دوست عزیز
     در صورتیکه برای شروع جلسات مشاوره، همسرتان نظر مثبتی ندارد بهتر است ابتدا خودتان مراجعه نمایید و در این خصوص نیز از روانپزشک کمک بگیرید.
     با آزوی سلامتی و موفقیت شما

 12. عرفان می گوید

  با سلام
  همسر من واژینیسموس هستند و پس از بیش از یکسال از ازدواج همچنان موفق به برقراری ارتباط نمیشن
  ماما ایشون رو ویزیت کردند و دیلیتور تجویز شد که موفق به انجام اون هم نشدند،ایا در کلینیک شما کمکی به حل این مشکل میشه؟
  با تشکر

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله قطعا، با مرکز شماره 1 تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند. مجموعه جایروس کلینیک دارای دپارتمان تخصصی و مجزا در خصوص مشکلات جنسی می باشد و درمان های خاص و موثر در خصوص اختلال واژینیسموس وجود دارد.

 13. مجید می گوید

  سلام ببخشید من ۲۳ سالمه و از کودکی فتیش پای جنس مخالف دارم.میخواستم ببینم به چه کسی با چه تخصصی باید برای رفع مشکلم مراجعه کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

   سلام دوست عزیز
   با مرکز شماره یک جایروس کلینیک تماس بگیرید و از دکر سینا قاسمی (روانپزشک و سکس تراپیست) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 14. فرزانه می گوید

  سلام مشکل من واژینسموس هست ومن الان ۵ ساله ازدواج کردم دخول خیلی کم اتفاق افتاده شاید انگشت شمار خواستم بدونم با مراجعه به مرکز شمادر چند جلسه مشکلم برطرف میشه

  1. حدود 8-10 جلسه
   خانم مریم عبداللهی درمانگر واژینیسموس هستند

 15. فرزانه می گوید

  سلام مشکل واژینسموس در چند جلسه برطرف میشه لطفا راهنمایی کنید وبگید با کدام یک از متخصصینتون تماس بگیرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: