رابطه کمبود خواب با پرخاشگری جنسی در مردان

پرخاشگری جنسی در مردان

در شرایط کم خوابی، لپ قدامی مغز مردان عملکرد مناسبی نداشته و سبب می شود که نسبت به قصد یا میل جنسی زنان، برداشت مناسبی نداشته باشند.

خواب آلودگی در مردان باعث می شود که به زمان بیشتری نیاز داشته باشند تا متوجه شوند زنی که مورد ضربه و آزار قرار می دهند، همسر او و متعلق به اوست، زیرا مطالعات نشان می دهد به هنگام خواب آلودگی و کم خوابی، مردان نسبت به زنی که با او رابطه جنسی برقرار کرده اند، برداشت بدی دارند.

تاثیر خواب آلودگی همچون تاثیر مصرف بیش از اندازه دارو و نوشیدن های الکلی بر مغز است و سبب می شود که سوء تعبیر و سوء برداشت مردان از میل و قصد جنسی زنان از 13.5 درصد به 17.5 درصد برسد.

به منظور مطالعات و تحقیقات بیشتر، از 60 دانشجو خواسته شد تا یک سری تست های روانشناسی در ارتباط با درک متقابل مقاربت جنسی و میزان تعهد طرفین نسبت به این موضوع در شب قبل از انجام آزمایش بی خوابی و پس از آن، تکمیل کنند.

در مورد اهمیت شرایط و پروسه تحقیقات، توضیحات کاملی به هر یک از افراد داده شد و از آنها خواستند که میزان موافقت خود را درباره ی از هریک از موارد فوق اعلام کنند. موضوعاتی از قبیل: میل جنسی، قصد انجام مقاربت جنسی، تعهد، تعهد گریزی و در حالت کلی تفکر افراد درباره جنس مرد و زن.

اگرچه برداشت و تصور مردان از قصد جنسی زنان در این بازه زمانی افزایش پیدا کرد اما با وجود قرار گرفتن در شرایط یکسان، هیچ گونه تغییری در تصور و نظر خانم ها نسبت به مردان ایجاد نشد.

لپ قدامی مغز مردان وظیفه تصمیم گیری و تخمین میزان خطرات را دارد و کم خوابی، این عملکرد مغز را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

کم خوابی همچنین می تواند اثرات غیر قابل پیش بینی بر روی تجربه ادراکی مردان در ارتباط با قرارهای عاشقانه و زندگی زناشویی داشته باشد تا جایی که آنها را در تصمیم گیری و قضاوت دچار مشکل کرده و این تصور را د ایجاد می کند که آنها هیچگاه از آرامش روحی برخوردار نخواهند بود.

پیامدهای کم خوابی، مشکلات فراوانی را چون آزار جنسی، بارداری بدون آمادگی، انتقال بیماری های ناشی از مقاربت های جنسی و ناسازگاری برای مردان و زنان ایجاد می کند.

نکته ی قابل توجه در اینجا، تاثیر پذیری لپ قدامی مغز مردان نسبت به کم خوابی ست و اینکه خانم ها به دنبال یافتن نکام مثبت در طرف مقابل خود هستند در حالی که تمرکز مردان تنها بر روی مقاربت جنسی معطوف شده است و دلیل اصلی آن، اینست که خانم ها در تصمیم گیری های خود جدی تر بوده و بیشتر براساس غریزه پیش می روند تا شناخت. البته هر چه که در اینجا ذکر شد، فرضیه ای بیش نیست.

همواره به خاطر داشته باشید که به هنگام خواب آلودگی و گیجی، هیچ تصمیمی نگیرید. در زمان خواب آلودگی، افراد کنترل و تمرکز خود را از دست می دهند و همین باعث می شود که دچار سوء برداشت نسبت به اطراف خود شوند.

نگارندگان : حدیثه بختیاری / دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x