رابطه منطقی میان بیماری دیمنشیا و اضطراب و استرس بیمار گونه

علل بروز بیماری دیمنشیا

رابطه اضطراب و کم شدن حافظه
رابطه اضطراب و کم شدن حافظه
  • اضطراب و استرس بیمارگونه موجب تحلیل و از دست رفتن حافظه می شود: یکی از علل شایعی که سبب می شود مردم باور کنند که به بیماری دیمنشیا دچار شده اند، همین کم شدن حافظه است و متاسفانه اضطراب و استرس بیمارگونه سبب کم شدن حافظه به طور مختصر می شود. این مسائل بسیار پیش افتاده هستند، اما زمانی که در واقعیت اتفاق بیافتند، باید جدی گرفته شوند. اضطراب همان استرس و فشارهای روحی و روانی است و استرس زیاد سبب آزاد شدن مقادیر زیادی از هیدروکورتیزون که نقش مهمی را در تخریب سلول های مغزی و کاهش قدرت حافظه ایفا می کند، می گردد. کم شدن حافظه آنچنان جدی نیست، اما می تواند مشکلاتی را در زندگی شخص بیمار بوجود آورد.
اضطراب می تواند افکار و حواس جمعی شما را تحت تاثیر قرار دهد
اضطراب می تواند افکار و حواس جمعی شما را تحت تاثیر قرار دهد
  • اضطراب و استرس بیمارگونه موجب عدم تمرکز می شود: اضطراب می تواند افکار و حواس جمعی شما را تحت تاثیر قرار دهد و مطمئنا بدون تمرکز و توجه کافی، پردازش افکار بسیار دشوار خواهد بود. در این حالت، فرد قادر نیست که به درستی فکر کند و در واقع ارتباط درونی با ذهن خود را از دست می دهد، اگرچه در واقعیت اتفاق خاصی رخ نداده است.

555ce3f6abbdd

  • عوارض جانبی حساسیت های شدید: حساسیت شدید یعنی اینکه شما به کوچکترین تغییراتی که در بدنتان رخ می دهد، حساسیت و واکنش شدید نشان می دهید. حساسیت شدید تنها فرد را از نظر ذهنی دچار مشکل می کند، گویی که مغز یا ذهن آنطور که شاید و باید عملکرد مناسبی را از خود نشان نمی دهد.
که وقتی انسان بتدریج پا به سن می گذارد، بعضی چیزها را فراموش می کند
که وقتی انسان بتدریج پا به سن می گذارد، بعضی چیزها را فراموش می کند
  • فراموش کاری و بی توجهی که به صورت طبیعی برای هر فردی پیش می آید: به طور مشابه، در نتیجه حساسیت شدید و اضطراب و استرس بیمارگونه، بسیاری از افرادی که اغلب دچار فراموشی می شوند، تصور می کنند که همه اینها نتیجه دچار شدن به اضطراب شدید است. در صورتی که وقتی انسان بتدریج پا به سن می گذارد، بعضی چیزها را فراموش می کند و این یک مورد خیلی طبیعی است. اما افرادی که دچار اضطراب بیمارگونه هستند، تصور می کنند که همه اینها نتیجه فشارهای روحی و روانی و تنش های عصبی است و برعکس افراد عادی فراموشی را یک اتافق طبیعی در زندگی خود به شمار می آورند.
ژرف تنددمی از خونرسانی به مغز جلوگیری می کند و همین عامل سبب کاهش دقت و بی توجهی و کم شدن خافظه می گردد.
ژرف تنددمی از خونرسانی به مغز جلوگیری می کند و همین عامل سبب کاهش دقت و بی توجهی و کم شدن خافظه می گردد.
  • ژرف تنددمی (دمزنی تند و ژرف که می تواند موجب سرگیجه شود): دمزنی تند و ژرف که در طی حملات اضطراب می تواند سبب بروز مشکلات و حالات زودگذری شود که به بیماری دیمنشیا یا زوال عقل شباهت دارد. ژرف تنددمی از خونرسانی به مغز جلوگیری می کند و همین عامل سبب کاهش دقت و بی توجهی و کم شدن خافظه می گردد. افرادی که نسبت به این علائم بیماری آگاهی ندارند، مشکل بوجود آمده را با بیماری دیمنشیا به اشتباه میگیرند.
قتی که فرد دچار حملات پانیک می شود، به طور موقت ارتباط خود با محیط بیرون را از دست می دهد.
قتی که فرد دچار حملات پانیک می شود، به طور موقت ارتباط خود با محیط بیرون را از دست می دهد.
  • از دست دادن قوه ادراک: وقتی که فرد دچار حملات پانیک می شود، به طور موقت ارتباط خود با محیط بیرون را از دست می دهد. حملات پانیک می توانند به حدی شدید باشند که فرد تصمیم می گیرد ارتباط خود با زندگی واقعی را برای مدتی کوتاه قطع کند و همه چیز را نادیده بگیرد و در واقع این حالت یک ساختار دفاعی در مقابل حملات پانیک است. فرد تصور می کند که در عالم خیال به سر می برد و جهانی که در اطرافش مشاهده می کند، واقعی و قابل لمس نیست. اکثر افرادی که به بیماری اضطراب و استرس بیمارگونه مبتلا هستند، بدین حالت دچار می شوند و تنها اشخاصی که از اثرات و عوارض جانبی حملات پانیک بی اطلاع هستند، تصور می کنند که مشاعر خود را از دست داده اند.
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x