دوزبانه بودن و تاثیر آن بر حافظه نوزادان

 

مقاله اخیر توسط  ناتالی بریتو (دانشگاه کلمبیا)، نوریا سباستین (دانشگاه فابرا) و راشل بار (دانشگاه جورج تاون) انجام شده است و اثرات یادگیری را بر  دو یا چند زبانه بودن در توانایی های شناختی ما مورد بررسی قرار دادند.

 

درست است که جزء مزیت های دو زبانه آموزش زبان ، تعدد لغات و افزایش تمرکز بیشتر به ساختارها زبان و همچنین انعطاف پذیر تر کردن را در بر دارد اما آیا این دوزبانه بودن نشان دهنده هوش بیشتر است ؟ آیا منجر به توسعه حافظه میشود؟

 

کودکان دو زبانه

از اولین ماه ، نوزادان توانایی خارق العاده ای در تشخیص مناظر آشنا و مخصوصا صدای مادردارند  در همان زمان، آنها نمی توانند به ما بگویند که به چه فکر میکنند .مطالعه حافظه نوزاد بسیار چالش برانگیز است که نیاز به خلاقیت و صبر و شکیبایی نامحدود با شرکت کنندگان متفاوتی دارد .

 

 

کوچکترین تغییرات در محرک یا زمینه می تواند عملکرد حافظه نوزادان را مختل کند. با این حال، توانایی بازیابی خاطرات با وجود تغییرات در زمینه های بصری را، دارند که این حالت را انعطاف پذیری حافظه که برای بقا و یادگیری ما مهم است می نامند، این حالت به نوزاد اجازه می دهد تا با تعمیم و  پیوند با تجارب قبلی به موقعیت های جدید دست پیدا کند و یادگیری اش افزایش یابد و همچنین با افزایش سن نیز بهبود می یابد.

 

تحقیقات نشان داده است که کودکان تک زبانه  در 18 ماهگی می توانند اطلاعات را تعمیم و یا جایگزین کنند. در این مطالعه محققان پانزده نوزاد سه زبانه هم سن و سال را مورد  تست قرار  دادند و هیچ تفاوتی بین نوزادان تک زبانه و سه زبانه در انعطاف پذیری حافظه و تعمیم دیده نشد.

 

این یافته های غیر منتظره مزایای شناختی و چندزبانگی را به چالش کشید و پرسش های جدید را افزایش داد که برخی از انها تنها می توانند از طریق تحقیقات طولی پاسخ داده شوند.

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *