دلایل علمی حسادت زنان به یکدیگر

حسودی کردن

 

خیلی از ما از اعتراف کردن متنفر هستیم ، همه ما به برخی خانم های اطرافمان حسادت می کنیم .

با توجه به یک مطالعه جدیی که در مجله نامه Biology منتشر شده،حسادت کردن به دلیل  تغییرات برخی هورمون ها هستند که ایجاد ناامنی می کنند.

 

برای این مطالعه، محققان دو عکس از یک زن را به 220 خانم نشان دادند.  این عکسها یکی در زمان تخمک گذاری( عکس سمت چپ) و عکس دیگر در زمان دیگر از این خانم گرفته شده بود.

زن

 

محققان دریافتند که شرکت کنندگان در مطالعه فقط از طریق نگاه کردن به عکس بالاترین ترشح هرمون استروژن را دارند ( این هورمون زمان شروع سیکل ماهیانه بالاترین ترشح را دارد ).

 

محققان می گویند که ارتباط بین هورمون های ما و پاسخ اولیه ما هنگام مشاهده می تواند بسیار موثر باشد و زمانی که یک خانم در زمان تولید مثل به سر می برد نگاه کردن به خانم دیگر را به عنوان یک تهدید در نظر می گیردوسطح استروژن بیشتری را ترشح می کند.

می تواند این طور نشان دهد که خانم ها در زمان تخمک گذاری جذاب تر به نظر می رسند.

 

با این حال، چند نکته وجود دارد: مطالعه تنها با تعداد کوچکی انجام شده است و نیاز به تکرار یافته ها در مقادیر بزرگتر می باشد .

 

منبع:

womenshealthmag


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *